12. juunil annab Pärnu muusikafestival kontserdi Arvo Pärdi Keskuses ja Tallinna Jaani kirikus, esitades maailmaklassikat Ravelilt, Stravinskilt ja Bartókilt ning Arvo Pärdi loomingut. Kontserdikava valmib Järvi Akadeemias, kus Eesti noortest dirigentidest osalevad Valle-Rasmus Roots, Nele Erastus, Imre Rohuväli ja Kasper Joel Nõgene.

Solistina astub üles maineka Saksa klassikaauhinna Opus Klassik noore interpreedi preemia 2021. aastal pälvinud David Nebel koos orkestriga Baltic Sea Philharmonic, mis Kristjan Järvi juhatusel koondab Läänemere riikide muusikuid.

12. juulil kell 19 Tallinna Jaani kirikus algaval Pärnu muusikafestivali kontserdil on kavas Arvo Pärdi „Passacaglia” ja „Darf Ich…”, Maurice Raveli „Le tombeau de Couperin”, Igor Stravinski kammerkontsert „Dumbarton Oaks” ja Bela Bartóki „Rumeenia rahvatantsud”.

Kontserti juhatavad Järvi Akadeemia noored dirigendid.

„Kahesajast osaleda soovijast pääses Järvi Akadeemiasse 20 noort dirigenti üle maailma. Neist neli on Eestist – hiljuti edukalt „Marceli lähetamise“ kontserte juhtinud Valle-Rasmus Roots, mitmeid noore dirigendi auhindu pälvinud Nele Erastus ja Imre Rohuväli ning Eesti noorim koorijuht, Tallinna 21. Kooli 15-aastane õpilane Kasper Joel Nõgene. Kontsert pakub unikaalse võimaluse näha dirigentide vahetumist orkestri ees, ning mõnikord toimub see vahetus isegi poole loo pealt,“ ütleb Pärnu muusikafestivali tegevjuht Kristjan Hallik.

Järvi Akadeemia dirigeerimiskursuste Tallinna osa toimub koostöös Viimsi Artiumiga

Esmakordselt toimub Järvi Akadeemia dirigeerimiskursuste Tallinna osa koostöös vastvalminud Viimsi Artiumiga, mille avamispidustuste kuu on tulemas augustis, aga noored dirigendid ja muusikud üle maailma saavad olla esimesteks, kes vastvalminud kontserdimaja akustikat ja võimalusi kogevad.

“Järvi Akadeemia dirigentide kursus on erakordne, sest nelja õppejõu käe all on võimalik muusika tegemise kohta nii palju õppida. Kõik tunnid on inspireerivad ja harivad ning soovitan neid huvilistel jälgida. Suur rõõm on näha akadeemia vilistlasi mõne aasta möödudes maailma tipporkestrite peadirigentidena. Olen veendunud, et nende karjäärile annab otsustava tõuke osalemine Järvi Akadeemia dirigentide kursustel,” ütleb dirigeerimiskursuste korraldaja Kärt Ruubel.

Järvi Akadeemia on Pärnu muusikafestivali lahutamatu osa, andes kõige lootustandvamatele noortele dirigentidele võimalust harjutada orkestri ees tööd Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi ning Leonid Grini juhendamisel. Järvide perekond on alati pidanud eesti noorte muusikaharidust oluliseks ja südamelähedaseks teemaks. Seetõttu pandigi alus Pärnus toimuvatele laiahaardelistele meistrikursustele, mille osas on noorte dirigentide kontserdid vanameistrite juhendamisel. Alati õpib neil meistrikursustel ka Eesti noori.

Pärnu muusikafestival, mis toimub 13.-22. juulil, toob suvepealinna kontserdimelu ning seal osaleb üle 200 muusiku. Neeme Järvi tähistab dirigeerides 85. sünnipäeva, Kristjan Järvi 50. sünnipäeva, toimuvad kontserdid Pärnu kontserdimajas, Ammende villas ja aias. Programmist leiab ka tasuta kontserte vabas õhus. Lähem info www.parnumusicfestival.ee

Lisainformatsioon: Kristjan Hallik, Pärnu muusikafestivali tegevjuht, tel 56 568 754