Pärnu muusikafestival toob 19. juulil esmakordselt Eesti publiku ette kontserdi, millega tutvustati Dubai EXPO maailmanäituse külastajatele Eesti muusikat Dubai Millenium Amphiteatre’i laval. Esinevad Sander Mölder ja Estonian Voices koos kitarristi Jonas Kaarnametsa ning keelpillikvartetiga FourEst koosseisus Egert Leinsaar ja Marge Uus viiulil, Sandra Klimaitė vioolal ja Theodor Sink tšellol.

Kontsert on kombinatsioon esinejate originaalloomingust ja rahvamuusikast, mis on seatud tänapäevasesse impro-popi kõlavormi. Ansambli Estonian Voices kunstilise juhi Kadri Voorandi ja Sander Mölderi koostatud kava tuumpunktiks on pilguheit meie rahvamuusika traditsiooni läbi laulu, mis on saanud mitmekülgsete vahenditega töötlused.

Kõlavad lood ajuti jazzharmoonialikes versioonides, elektronmuusikalikes manipulatsioonides ning kuulda on ka algupäraseid arhiivisalvestusi. Kõik on maitsekalt rikastatud popiliku rütmi ning helge ja kergelt haaratava kõlaga. Kontsert viib kuulajad maagilisse helimaailma ja Eesti looduse rüppe, mis loob tugeva aluse mõttel rännata ja suurelt unistada.

Kontsert toimub Pärnus Ammende villa aias.

Kuni 22. juulini kestev Pärnu muusikafestival on üks tuntumaid rahvusvahelisi klassikalise muusika festivale Eestis. See toob suvepealinnas kuulajate ette kontserte ja muusikaelu sündmusi iga päev. Solistidena astuvad lavale tippviiuldaja Joshua Bell, Berliini Filharmoonikute juhtiv metsasarvemängija Stefan Dohr, Eesti Festivaliorkestri kontsertmeister Florian Donderer, erakordsed muusikud Wayne Marshall, David Nebel ning Eesti tipud Marcel Johannes Kits, Hans Christian Aavik, Martin Kuuskmann, Monika Mattiesen,  Maarika Järvi, Katariina Maria Kits, Robert TraksmannTheodor Sink, Triin Ruubel ja paljud teised. Kollektiividena osalevad festivalil Eesti Festivaliorkester, Baltic Sea Philharmonic, Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkester, Sander Mölder ja Estonian Voices, Tallinna Kammerorkester, Politseiorkestri bigbänd ja Pärnu Linnaorkester. Ühtekokku osaleb Pärnu muusikafestivalil 200 muusikut. Lähem info www.parnumusicfestival.ee

Lisainformatsioon: Kristjan Hallik, Pärnu muusikafestivali tegevjuht, tel 56 568 754