Triin Ruubel (viiul) on oma põlvkonna väljapaistvamaid viiuldajaid. Ta tegutseb aktiivselt solisti ja kammermuusikuna ning on alates 2015. aastast Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister. Ta on esinenud solistina Euroopas, Lõuna-Koreas ja Ameerikas.

Ruubel lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli ja Saksamaal Rostocki Muusika- ja Teatrikõrgkooli Petru Munteanu klassis. Õpingute ajal osales ta mitmel konkursil, võites muuhulgas I preemia ja kaks eripreemiat Kloster Schöntali rahvusvahelisel viiuldajate konkursil. Huvist kaasaegse muusika vastu asutas ta koos sõprade-õpingukaaslastega 2011. aastal Rostockis uue muusika ansambli Neophon, millest tekkis koostöö kaasaegsete heliloojatega, nt Wolfgang Rihm, Peter Ruzicka ja Jörg Widmann. Uuel muusikal on Ruubeli repertuaaris oluline koht. Käesoleval hooajal esitab ta kaasaegseid viiulikontserte Erkki-Sven Tüürilt, Pēteris Vasksilt ja Mihkel Keremilt. Muuhulgas salvestab ta Keremi viiulikontserdi Pärnu Linnaorkestriga.

Solistina on Triin astunud üles orkestrite ees Eestis ja välismaal, sh ERSO, Läti rahvuslik sümfooniaorkester, Sinfonietta Rīga, Tallinna Kammerorkester, Bolzano Haydni orkester, Orchestre des Jeunes d’Île-de-France, Balkani festivaliorkester, Norddeutsche Philharmonie Rostock, Poola kammerfilharmoonia ja Philarmonie der Nationen. Triin on solistina astunud üles kõigi oluliste Eesti dirigentidega, nagu Neeme Järvi, Paavo Järvi, Olari Elts, Arvo Volmer ja Kristiina Poska.

Triin on olnud Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni ning Prantsuse Raadio filharmooniaorkestri külaliskontsertmeister. 2015. aastal alustas ta õpetamist Eesti muusika- ja teatriakadeemias. Meistriklassid on teda viinud ka Saksamaale ning Portugali.

Duos oma õe Kärt Ruubeliga on Triin debüteerinud Berliini filharmoonias sarjas “Debüt im Deutschlandfunk”. Kammermuusikapartneriteks on tal olnud Elisabeth Leonskaja, Vikingur Olafsson, Matthew Hunt, Olli Mustonen, Wolfgang Boettcher, Florian Donderer jt.

2020. aastal ilmus Triinu debüüt-CD ERSO ja dirigent Neeme Järviga. Rahvusvahelises meedias palju positiivset vastukaja saanud ning BBC aasta parimate albumite hulka valitud plaadil kõlavad E. Elgari viiulikontsert ja W. Stenhammari “Kaks sentimentaalset romanssi”.

Solistina on Triin Ruubel astunud üles orkestrite ees Eestis ja välismaal, sh Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO), Eesti Festivaliorkestri, Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Sinfonietta Rīga, Tallinna Kammerorkestri, Bolzano ja Trento Haydni Orkestri, Orchestre des Jeunes d’Île-de-France, Balkani Festivaliorkestri, Rostocki Põhja-Saksa Filharmoonikute, Pori Sinfonietta, Poola Kammerfilharmoonikute ja Rahvuste Filharmooniaorkestri (Philharmonie der Nationen) ees. Ruubelit seob korduv koostöö selliste hinnatud Eesti dirigentidega nagu Neeme Järvi, Paavo Järvi, Olari Elts, Arvo Volmer ja Kristiina Poska. 

Triin Ruubel on olnud Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni ning Prantsuse Raadio Filharmooniaorkestri külaliskontsertmeister. 2015. aastast õpetab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ruubel on mitu aastat olnud ka juhendaja Järvi Akadeemia meistrikursustel ning Eesti Festivaliorkestri liige. Meistriklassid on teda viinud ka Saksamaale ning Portugali.

Duos oma õe Kärt Ruubeliga debüteeris Triin Ruubel Berliini Filharmoonias sarjas “Debüt im Deutschlandfunk Kultur”. Tema kammermuusikapartneriteks on olnud Elisabeth Leonskaja, Víkingur Ólafsson, Matt Hunt, Olli Mustonen, Wolfgang Boettcher, Florian Donderer jt.

2020. aastal ilmus Ruubeli debüüt-CD ERSO ja dirigent Neeme Järviga. Rahvusvahelises meedias palju positiivset vastukaja saanud ning BBC Music Magazine’i 2020. aasta parimate albumite hulka valitud plaadil kõlavad Edward Elgari viiulikontsert ja Wilhelm Stenhammari “Kaks sentimentaalset romanssi”.

www.triinruubel.com