Triin Ruubel on alates 2015. aastast Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister, kammermuusik ja solist. Ta on esinenud paljudes kohtades Euroopas ja Ameerikas.

Triin on lõpetanud Tallinna muusikakeskkooli ja Saksamaal Rostocki kõrgema muusika- ja teatrikooli (Petru Munteanu klass). Õpingute ajal osales ta mitmetel konkurssidel, võites muu hulgas I preemia ja kaks eripreemiat Kloster Schöntali rahvusvahelisel viiuldajate konkursil.

Solistina on Triin astunud üles orkestrite ees Eestis ja välismaal, sh ERSO, Läti rahvuslik sümfooniaorkester, Sinfonietta Rīga, Tallinna Kammerorkester, Bolzano Haydni orkester, Orchestre des Jeunes d’Île-de-France, Balkani festivaliorkester, Norddeutsche Philharmonie Rostock, Poola kammerfilharmoonia ja Philarmonie der Nationen. Triin on solistina astunud üles kõigi oluliste Eesti dirigentidega, nagu Neeme Järvi, Paavo Järvi, Olari Elts, Arvo Volmer ja Kristiina Poska.

Triin on olnud Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni ning Prantsuse Raadio filharmooniaorkestri külaliskontsertmeister. 2015. aastal alustas ta õpetamist Eesti muusika- ja teatriakadeemias. Meistriklassid on teda viinud ka Saksamaale ning Portugali.

Duos oma õe Kärt Ruubeliga on Triin debüteerinud Berliini filharmoonias sarjas “Debüt im Deutschlandfunk”. Kammermuusikapartneriteks on tal olnud Elisabeth Leonskaja, Vikingur Olafsson, Matthew Hunt, Olli Mustonen, Wolfgang Boettcher, Florian Donderer jt.

2020. aastal ilmus Triinu debüüt-CD ERSO ja dirigent Neeme Järviga. Rahvusvahelises meedias palju positiivset vastukaja saanud ning BBC aasta parimate albumite hulka valitud plaadil kõlavad E. Elgari viiulikontsert ja W. Stenhammari “Kaks sentimentaalset romanssi”.

www.triinruubel.com