Maarika Järvi (flööt) alustas flöödiõpinguid Kaljo Vesti õpilasena Tallinnas Georg Otsa nim muusikakoolis. Pärast pere lahkumist Eestist 1980. aastal jätkas ta õpinguid Bostoni ja New Englandi konservatooriumis ning kaitses magistrikraadi Carnegie Melloni ülikoolis Julius Bakeri õpilasena.

Ta on osalenud paljude väljapaistvate muusikute meistrikursustel ning tulnud laureaadiks konkurssidel USA-s ja Kanadas. Maarika Järvi on töötanud esiflötistina kolmes Hispaania orkestris ning teinud solistina koostööd paljude nimekate kollektiividega, näiteks Detroidi ja Göteborgi sümfooniaorkester.

Eestis on armastatud tema kontserdid ja salvestused duoga Martinika (partneriks fagotist Martin Kuuskmann). Ta on teinud koostööd Kristjan Järvi asutatud ja juhitud Absolute Ensemble’iga. Eesti flöödimuusika suure austajana on ta toonud esiettekandele eesti heliloojate teoseid ning neid ka salvestanud: Warner/Finlandi märgi all on ilmunud CD „Musica triste“ (Tamberg, Tubin, Jürisalu, Sink), plaadifirmalt CCn’C heliplaat „Celestials“ (Vähi, Sisask) ning ERP-ilt „Somnium Boreale“ (Kapp, Eller, Eespere). Chandoselt on ilmunud CD „Méditations“, sellel kõlab kammermuusika flöödi, aldi ja harfiga.
Ta on salvestanud muusikat nii orkestriga kui ka erinevates kammerkoosseisudes Hispaania, Rootsi ja Eesti Raadiole. Praegu elab Maarika Järvi Šveitsis, kus osaleb kammerorkestri Camerata Venia töös ning tegeleb aktiivselt õpetamisega.