Maarika Järvi (flööt) on sündinud Tallinnas ja alustas seal ka oma muusikuteed. Kuna Järvide muusikadünastia on tuntud peamiselt dirigentide poolest, siis Maarika on nende seas haruldane instrumentalist.
Maarika on mänginud solistina paljude orkestritega, nagu NDR ja WDR sümfooniaorkestrid Saksamaal, New Jersey sümfooniaorkester, Jaapani filharmooniaorkester, Detroidi sümfooniaorkester, Moskva kammerorkester, Maria teatri orkester (Peterburi), Göteborgi sümfooniaorkester, erinevate orkestritega Kanadas, Türgis, Serbias, Hispaanias ja Eestis.

Eesti flöödimuusika eestseisjana on ta esiettekandele toonud arvukalt oma kodumaa heliloojate teoseid. Viimati kõlasid esiettekandel Pärnu muusikafestivalil Jüri Reinvere kontsert kahele flöödile orkestriga (2016; koos Monika Mattieseniga) ja Peeter Vähi “Meenutusi nooruspõlvest” (2015). 2022. aasta suvel tuleb Pärnu Muusikafestivalil esiettekandele Mari Vihmandi vastne “Kolmikkontsert” kahele flöödile ja fagotile keelpilliorkestriga (taas koos Monika Mattieseniga, fagotil Martin Kuuskmann). Ta on ka salvestanud Eesti kontserte; kaks talle kirjutatud kontserti ilmusid heliplaadil pealkirjaga “Celestials”; albumid “Musica Triste” ja “Somnium Boreale” on pühendatud eesti uudisteostele. Kammermuusikuna on ta salvestanud Chandosele, ASV-le ja CCn’C-le erinevates kammerkombinatsioonides, nt kogumikul pealkirjaga “Méditations” (Chandos Records) mängivad flööt, vioola ja harf. Koos fagotimängija Martin Kuusmkanniga on astutud üles duo Martinika nime all. Monika Mattieseniga on esinetud flöödiduo MoMa nime all ja lisaks eelpool nimetatule tõid nad 2018. a New Yorgis esiettekandele Gene Pritskeri teose kahele flöödile ja kammerorkestrile (kammerorkester CompCord, dir Arkadi Leituš). Koos on esinetud veel ka Jaapanis, Kiievis, Berliinis. Töö on Maarikat viinud paljudesse Põhja-Ameerika ja Euroopa riikidesse. Ta on olnud Hispaania Raadio ja Televisiooni orkestri (RTVE) flöödimängija, Astuuria ja Galiitsia sümfooniorkestrite esiflötist, teinud koostööd selliste orkestritega nagu Inglise kammerorkester ja Barcelona Symphony, liitudes nendega nende Ameerika turneedel, ta on Eesti Festivaliorkestri liige. Maarika elab praegu Šveitsis Genfis. Ta on Šveitsi flöödiühingu Souffle d’ici et d’ailleurs president ning ansambli Post Tenebras Flûtes asutaja ja muusikajuht.