Pressiteade,21.07.2023

Alates tänasest on Eestis müügil plaat „Kratt“, millel Eesti Festivaliorkester ja Paavo Järvi esitavad Eduard Tubina ning Lutosławski ja Bacewiczi loomingut kontsertsalvestusena.

Plaat sisaldab valikut kahel viimasel Pärnu muusikafestivalil kõlanud teostest: Eduard Tubina süit balletist „Kratt“ ja Tubina „Muusika keelpillidele“ on salvestatud Eesti Festivaliorkestri esituses Pärnus 2021. aastal. Tubina kaasaegsete Poola heliloojate Witold Lutosławski „Musique funèbre” ja Grażyna Bacewiczi “Kontsert keelpilliorkestrile” teosed on mõlemad 2022. aasta festivali helisalvestused.

Plaat tõstab esile kahe rahvuse ajalugu 20. sajandi okupatsioonide tagajärjel, mille tulemusel kujunesid välja tugevad muusikalised sidemed.

„Kratt“ on Eesti Festivaliorkestri ja Paavo Järvi neljas koostöö plaadifirmaga Alpha Classics, mis on üks juhtivaid sõltumatuid klassikalise muusika väljaandjaid maailmas. Eelnevalt samas koostöös välja antud plaat „Eesti esiettekanded“ (2022) Tõnu Kõrvitsa, Ülo Kriguli, Helena Tulve, Tauno Aintsi ja Lepo Sumera loominguga, mis sai Eesti Aasta Klassikaalbumi tiitli; Erkki-Sven Tüüri 60. sünnipäevale pühendatud „Mythos“ (2019), mis pälvis Diapason d’Or auhinna nüüdismuusika kategoorias, ning Eesti Festivaliorkestri esimesel plaadil kõlab Šostakovitši sümfoonia nr 6 ja Sinfonietta (2018).

Plaat on saadaval Pärnu Muusikafestivalil lõppkontserdil, mis toimub täna, 21. juulil Pärnu kontserdimajas.

Paavo Järvi juhtimisel tegutsev Eesti Festivaliorkester alustas 2011. aastal Pärnu Muusikafestivali (www.parnumusicfestival.ee) residentorkestrina. Järvi kauaaegne soov panna orkester kokku parimatest Eesti ja välismaa muusikutest on päädinud kriitikute heakskiidu ja terve rea ringreisidega Euroopas ja Aasias. 2018. aastal tegid nad ajalugu, olles esimene Eesti orkester, kes esines BBC Promsil Royal Albert Hall’is. Sel suvel annavad Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkester neli kontserti Pärnu muusikafestivalil ning lähevad seejärel tuurile Hamburgi Elbphilharmonie ja Grafenegg Festivalile.

Lisainfo: Andres Siitan, Eesti Festivaliorkester, 502 1179, andres.siitan@efo.ee

Similar Posts