12.–21. juulil toimub Pärnu muusikafestival koos avakontserdiga Neeme Järvi dirigeerimisel, Jüri Reinvere uudisteose maailmaesiettekandega, Kristjan Järvi kontserdiprojektiga „Babylon Pärnu“ seriaali Babylon Berlin muusikaga ning Eesti Festivaliorkester ja Paavo Järvi annavad neli kontserti, salvestavad uut plaadimaterjali ja samuti valmistuvad augustikuiseks Euroopa turneeks.

Kümnepäevases programmis, mida BBC muusikaajakiri „Classical Music“ nimetab 29 Euroopa parima klassikalise muusika festivali hulka, mida sel aastal külastada, teeb kaasa arvukalt muusikuid Eestist ja välismaalt.

„Festivali lavale astub kokku rohkem kui 200 muusikut erinevate orkestrite koosseisudes. Solistide hulgas on nii maailma tippmängijad kui ka Eesti armastatud noored virtuoosid,“ räägib Pärnu Muusikafestivali tegevjuht Kristjan Hallik.

Pinchas Zukerman (vioola), Amanda Forsyth (tšello), François Leleux (oboe), Fazıl Say (klaver) ja Mirjam Mesak (sopran) soleerivad Eesti Festivaliorkestri ees ja dirigent Paavo Järvi juhatusel.

Theodor Sink (tšello) on laval koos Järvi Akadeemia Sinfoniettaga ning Matthew Hunt (klarnet) koos Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkestriga – mõlemal kontserdil näeb dirigendipuldis Järvi Akadeemia dirigeerimiskursuse noori dirigente ja õpetajaid.

Maestro Neeme Järvi juhatab sel aastal kammerorkestrit Sinfonietta Rīga ning dirigent Kristjan Järvi naaseb Pärnu publiku ette koos Baltic Sea Philharmonic orkestriga.

Festivalil on kohal ka Eesti Pillifondi muusikud ning Eesti Festivaliorkestri mängijad astuvad lavale erinevate kammeransamblite koosseisudegaTaas äratatakse ellu traditsiooniline öökontsert, kus sel aastal musitseerivad koos Zee Zee (klaver), Sha Katsouris (viiul), Artur Podlesniy (viiul), Andres Kaljuste (vioola), Marcel Johannes Kits (tšello).

Päev enne festivali algust annab Järvi Akadeemia noorte muusikute ja dirigentide programm kontserte Arvo Pärdi Keskuses ja Tallinna Jaani kirikus.

Pärnu muusikafestival on üks tuntumaid rahvusvahelisi klassikalise muusika festivale Eestis, mis ühendab Järvi Akadeemia ehk õpitoad noortele muusikutele, kõrgetasemelise kontsertprogrammi ja Paavo Järvi juhtimisel ja juhatamisel tegutseva Eesti festivaliorkestri, mis on tuuritanud kontsertmajades üle Euroopa, samuti esinenud BBC Promsil Albert Hallis. Orkester esineb alati kord aastas kodupubliku ees Pärnus, Pärnu muusikafestivalil. Lähem info www.parnumusicfestival.ee

Lisainformatsioon: Kristjan Hallik, Pärnu muusikafestivali tegevjuht, tel 56 568 754

Similar Posts