Kristjan JÄRVI (dirigent) on “21. sajandi artisti arhetüüp, laia haardega muusik, kes tegutseb ilma silmaklappide ja piirideta,” kirjutati Prantsuse klassikalisele muusikale ja tantsule pühendatud internetilehel ResMusica. Ta on pälvinud maailma klassikalise muusika lavadel tähelepanu kui “üks osavamaid ja innovatiivsemaid kavade koostajaid” (Reuters). Kureerides ja juhatades eri žanre hendavaid kontserte, mida vürtsitavad isiklik lähenemine ja stiil, on tulemus alati eriline, Šoti ajalehes Herald Scotland on Kristjan Järvi kontserte nimetatud lausa “elu paremaks muutvateks”. Oma uuenduslike ideede elluviimiseks on Kristjan Järvil väljundeid üle kogu maailma: ta on New Yorgis resideeriva klassikale, hip-hopile ja džässile pühendunud Absolute Ensemble asutajaliige ja dirigent ning Läänemeremaade muusikuid ühendava orkestri Baltic Sea Philharmonic asutajaliige ja dirigent. Ta on produktsioonifirma Sunbeam Productions ja selle juurde kuuluva bändi Nordic Pulse eestvedaja. Kristjan Järvi on salvestanud muusikat enam kui 60 albumile, alates Hollywoodi filmimuusikast ning erinevaid auhindu pälvinud salvestistest mainekatele plaadifirmadele Sony ja Chandos kuni omanimelise sarjani “Kristjan Järvi Sound Project” tunnustatud Prantsuse plaadifirmale Naïve Classique.
Neeme JÄRVI (dirigent) on suure muusikute dünastia pea ning üks tänapäeva hinnatumaid dirigente. Ta juhatab maailma tipporkestreid, teeb koostööd parimate solistidega ning tema kui ühe enim plaadistava dirigendi diskograafiasse kuulub ligi 500 plaati. Oma pika ja eduka karjääri jooksul on Neeme Järvi olnud seotud paljude orkestritega. Alates hooajast 2010/2011 kuni käesoleva hooaja lõpuni oli ta ERSO kunstiline juht ja peadirigent. Lisaks on ta Haagi Residentie-orkestri, Detroiti sümfooniaorkestri ja Göteborgi sümfooniaorkestri emeriitpeadirigent ning Šoti kuningliku rahvusorkestri audirigent. Jätkub ka tema koostöö Bergeni ja Göteborgi sümfooniaorkestrite ning Šoti kuningliku rahvusorkestriga. Neeme Järvi muljetavaldavat diskograafiat ehivad Prokofjevi, Šostakovitši, R. Straussi, Mahleri, Dvořáki, Glazunovi, Griegi, Sibeliuse, Nielseni ja Brahmsi kõigi sümfooniate paljukiidetud salvestused. Lisaks on ta kuulajaile tutvustanud ka selliste veel vähem tuntud heliloojate nagu Wilhelm Stenhammari, Hugo Alfvéni, Niels Gade, Franz Berwaldi, Johann Svendseni ja Johann Halvorseni loomingut, samuti eesti heliloojate Rudolf Tobiase, Artur Kapi, Eduard Tubina ja Arvo Pärdi 47 teoseid. Neeme Järvi on salvestanud muusikat firmadele Chandos, Deutsche Grammophon, BIS, EMI jpt. Koostöös Chandosega on hiljuti ilmunud Tšaikovski kogu balletimuusika, Šveitsi helilooja Joachim Raffi sümfooniline muusika, Massenet’, Chabrier’, Saint-Saënsi, Suppé, Atterbergi, Scharwenka ja teiste heliloojate looming. Neeme Järvit on tunnustatud paljude preemiate, aunimetuste ja tiitlitega, nende hulgas Rootsi kuningriigi kõrgeim autasu Põhjatähe orden (1990) ja Eesti vabariigi Riigivapi teenetemärk (III klass; 1996), Eesti Muusikanõukogu 2012. aasta interpretatsioonipreemia, riikliku kultuuri elutööpreemia laureaat (2017). Ta on Eesti muusika- ja teatriakadeemia, Göteborgi, Aberdeeni, Michigani ja Detroidi ülikooli ning Rootsi kuningliku muusikaakadeemia audoktor, esimene Tallinna Vapimärgi ordeni kavaler, Michigani osariigi ja Göteborgi linna aukodanik jne. Neeme Järvi kuulub ka 1999. aastal valitud 20. sajandi Eesti saja suurkuju hulka.
Neeme Järvi lõpetas 1955. aastal Tallinna muusikakooli koorijuhtimise ja löökpillide erialal Helvi Voore ja Kristjan Vestre juhendamisel, 1960. aastal Leningradi konservatooriumi sümfooniaorkestri- ja ooperidirigeerimise erialal Nikolai Rabinovitši klassis ning 1966. aastal samas ka aspirantuuri Jevgeni Mravinski ja Nikolai Rabinovitši juhendamisel. 1971. aastal võitis ta I preemia Roomas Santa Cecilia akadeemia VI rahvusvahelisel dirigentide konkursil. 1960– 1963 oli Neeme Järvi Eesti Raadio sümfooniaorkestri dirigent, 1963–1979 peadirigent, 1963– 1975 oli ta ühtlasi Estonia teatri peadirigent. Ta juhatas kõiki olulisemaid Leningradi ja Moskva sümfooniaorkestreid, käies nendega ka välisturneedel, juba 1960. aastate II pooles ka Londoni orkestreid. 1979. aastal debüteeris New Yorgi Metropolitan Operas. 1980 emigreerus Neeme Järvi koos perega Ameerika Ühendriikidesse. 1981–2004 oli ta Göteborgi sümfooniaorkestri peadirigent (praegu emeriitpeadirigent), 1984–1988 Šoti kuningliku rahvusorkestri peadirigent (al 1990 selle audirigent), 1990–2005 Detroidi sümfooniaorkestri muusikadirektor (al 2005 emeriitmuusikadirektor), 2005–2008 New Yersey sümfooniaorkestri muusikadirektor (praegu audirigent), 2005–2012 Haagi Residentie-orkestri peadirigent (praegu emeriitpeadirigent), 1982–1985 Birminghami sümfooniaorkestri ja aastast 1995 Jaapani filharmooniaorkestri esimene külalisdirigent. 2000. aastast toimuvad Eestis Neeme Järvi rahvusvahelised dirigentide meistrikursused, millest on välja kasvanud Järvi Akadeemia.
Leonid GRIN (dirigent) on sündinud Ukrainas. Klaveriõpinguid alustas ta 7-aastaselt. 11-aastaselt võitis ta noorte heliloojate konkursi. Seejärel õppis ta Dnepropetrovski muusikakoolis ja Moskva konservatooriumis kompositsiooni ja dirigeerimist. Ta on olnud Moskva filharmooniaorkestri dirigent ja juhatanud toonase Nõukogude Liidu tipporkestreid, nagu Peterburi filharmoonikud, Moskva üleliidulise raadio orkester, Moskva kammerorkester, ERSO. 1981. aastal emigreerus Grin USA-sse, kus õppis Los Angelese filharmoonikute instituudis Leonard Bernsteini juures. Seejärel oli ta Houstoni ülikooli muusikakoolis dirigeerimise pedagoog. Grin on olnud Saarimaa riigiteatri muusikajuht, 1992. a sai temast San José sümfooniaorkestri peadirigent. Koos orkestriga pälvis ta maineka ASCAP-i auhinna ameerika nüüdismuusika esitamise eest. Hooajal 1999/2000 oli ta Dortmundi ooperi esimene külalisdirigent, 1988–1990 Tampere filharmooniaorkestri esimene külalisdirigent ja järgmised neli aastat peadirigent. Ta on teinud koostööd selliste solistidega nagu Itzhak Perlman, Jevgeni Kissin, Yo-Yo Ma ja Isaac Stern. Ta oli Paavo Järvi esimene dirigeerimisõpetaja ja on Järvi Akadeemia meistrikursustel õpetamas juba mitmendat korda.
Paavo JÄRVI (dirigent) alustas muusikuteed Tallinnas, õppides löökpille ja dirigeerimist Georg Otsa nim Tallinna muusikakoolis. 1980. aastal asus ta elama USA-sse, kus jätkas õpinguid Curtise instituudis ja Los Angelese filharmoonikute instituudis Leonard Bernsteini juures. 1994–1997 oli ta Malmö sümfooniaorkestri, 1995–1998 Stockholmi kuningliku filharmooniaorkestri peadirigent. 2001–2011 oli ta Cincinnati sümfooniaorkestri muusikadirektor, tema käe all rändas kollektiiv läbi kogu USA ja Jaapani ning tegi edukaid kontserdireise Euroopas; praegu on ta selle orkestri laureaat-dirigent. 2006–2013 oli ta hr-Sinfonieorchesteri peadirigent. 2015. aasta oktoobris dirigeeris Paavo Järvi oma esimesi kontserte Tokyo NHK sümfooniaorkestri peadirigendina, naastes detsembris Tokyosse nende iga-aastastele Beethoveni 9. sümfoonia kontsertidele, millega tähistatakse uut aastat. Järgmistel hooaegadel keskendus orkester Richard Straussi muusikale. 2017. aasta kevadel tõi Järvi NHK 48 sümfooniaorkestri seoses kollektiivi 90. aastapäevaga Euroopasse. Hooajal 2015/16 oli Paavo Järvi viimast hooaega Pariisi orkestri muusikaline juht. Paavo Järvi on alates 2004. aastast ka Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni kunstiline juht. Hooaeg 2014/15 lõpetati Peterburi “Valgete ööde festivalil” Brahmsi sümfooniatega. Terve tsükkel kanti taas ette ka 2015. aasta detsembris Viini kontserdimajas ning kontserdireisil Amsterdami, Pariisi, Hamburgi, Baden-Badenisse ja Berliini, kus esitati nii Brahmsi kui ka Beethoveni teoseid. 2016. aasta mais dirigeeris ta Tšehhi filharmooniaorkestrit festivalil “Praha kevad”. Ta on nii hr-Sinfonieorchesteri kui Cincinnati sümfooniaorkestri aupeadirigent. Hooajast 2019/2020 sai temast Zürichi Tonhalle orkestri peadirigent ja muusikadirektor. 2017. aasta mais oli Järvi debüüt Milano La Scalas, kus ta juhatas nii ooperi- kui balletietendusi ning ka kontserte. Paavo Järvi salvestuste nimistu on pikk ning on võitnud kaks Grammyt: Sibeliuse kantaatide plaadi eest, mille ta salvestas koos ERSO, Eesti Rahvusmeeskoori ja Ellerheina tütarlastekooriga, ja Griegi “Peer Gynti” eest, mis on salvestatud koos ERSO-ga. Aastast 2002 on ta ühtlasi ERSO kunstiline nõustaja. Paavo Järvi on pidanud oluliseks eesti heliloojate muusikat, esitades Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Lepo Sumera, Eduard Tubina, Tõnu Kõrvitsa teoseid. 2012 pälvis ta ERR-i aasta inimese tiitli, 2013 eesti kultuuri edendamise eest Valgetähe III klassi teenetemärgi, 2015 Sibeliuse medali ning oli ajakirjade Gramophone ja Diapason aasta muusik. Ta on Eesti Festivaliorkestri asutaja ning Pärnu Muusikafestivali ja Järvi Akadeemia kunstiline nõustaja, toetades noori talente meistriklasse juhtides.