Paavo Järvi asutas Eesti Festivaliorkestri 2011. aastal, et orkestrist kujuneks Pärnu Muusikafestivali peaesineja. Tema ammune unistus – luua hoolikalt kokkupandud orkester, mis ühendab parimaid Eesti talente ja juhtivaid muusikud üle kogu maailma – on pälvinud rahvusvahelises ajakirjanduses palju kiitust. „See on kindlasti üks parimaid orkestreid maailmas“ (The Arts Desk, Suurbritannia), „Imetlusväärne energia ja virtuoossus“ (Diapason, Prantsusmaa), „Seal pole egosid, vaid tõeliselt pühendunud inimesed, kes kuulevad ja teevad parimat muusikat“ (El País, Hispaania), „Aasta-aastalt näeme ja kuuleme muusikuid, kes lähevad aina paremaks, nad avanevad ja kuulavad üksteist üha enam“ (Die Welt, Saksamaa).
Need arvustused kirjeldavad hästi Paavo Järvi soovi – tuua muusikud ja sõbrad kokku ühte orkestrisse, millest kujuneb kogu festivali hing. „Kui oled eesti muusik, ükskõik kui hea sa ka ei oleks, ei ole sul lihtne kontakte luua muu maailma tippudega. Pärnus saame anda paljudele noortele eesti muusikutele võimaluse esineda koos parimate mängijatega mujalt maailmast ning saada nendega sõpradeks. Hingestatus on see, mis seda orkestrit edasi viib,“ ütleb Järvi, „ja igal suvel on suur rõõm näha, kuidas suhted arenevad ja meie endi ning maailma talendid on üha enam kokku kasvanud.“
2018. aasta jaanuaris tegi Eesti Festivaliorkester oma esimese suurema Euroopa turnee, andes kontserte Berliinis, Brüsselis, Kölnis, Viinis, Zürichis ja Luksemburgis. Samal aastal debüteeris orkester Hamburgi Elbphilharmonies ja Londoni Royal Albert Hallis, tehes ajalugu esimese Eesti kollektiivina, kes esines BBC Promsil. Sellest ajast on Eesti Festivaliorkester regulaarselt esinenud Euroopas, Jaapanis ja Lõuna-Koreas.
Koostöös firmaga Alpha Classics on Eesti Festivaliorkester tänaseks välja andnud viis CD-d: Šostakovitši 6. sümfoonia ja sinfonietta (2018), „Mythos“ Erkki-Sven Tüüri loominguga ja pühendatud helilooja 60. sünnipäevale (2019), „Estonian Premieres“ Tõnu Kõrvitsa,
Ülo Kriguli, Helena Tulve, Tauno Aintsi ja Lepo Sumera teostega (2022), Eduard Tubina, Witold Lutosławski ja Grażyna Bacewiczi loomingule pühendatud kogumik „Kratt“ (2023) ning „Narride laev“ Jüri Reinvere teostega (2024)
https://efo.ee