Tähe-Lee Liiv (klaver). Foto: Kaupo Kikkas

Tähe-Lee Liiv (klaver) lõpetas 2022 kevadel prof. Ivari Ilja and Marrit Gerretz-Traksmanni klaveriklassis Tallinna Muusikakeskkooli. Alates 2019 õppis ta ka paralleelselt Eesti Muusika ja Teatriakadeemia noorteosakonnas ning alates 2018 Sibeliuse Akadeemia noorteosakonnas Hui-Ying Tawaststjerna juures ja alates 2019 Accademia Perosis Konstantin Bogino klaveriklassis. Tähe-Lee on Londoni Royal College of Music stipendiaat  Dmitri Alexeevi klaveriklassis. Käesolevast õppeaastast õpib ta Berliinis, Barenboim-Said Akadeemias Sir Andràs Schiffi juures. Ta on osalenud ka Arbo Valdma, Vladimir Ovchinnikovi, Dmitri Bashkirovi, Victor Rosenbaumi, Piotr Paleczny, Pavel Nersessiani jt. meistrikursustel. 

Tähe-Lee on olnud edukas mitmetel konkurssidel. Hiljutised võidud on olnud 1. koht konkursil: International Piano Competition “Emilia ed Elsa Gubitosi” in Capri, Italy (2023), grand prix “Kolmekooli konkursil” (2022); finalisti diplom ja kaks eripreemiat 4. Tallinna Rahvusvahelisel Pianistide Konkursil (2021); ETV telekonkursi “Klassikatähed 2020” peavõit; 1. koht ja kaks eripreemiat 9. Eesti Pianistide Konkursil (2019). Väljaspool Eestit on Tähe-Lee veel olnud edukas Rahvusvahelisel Gershwini konkursil New Yorgis (2. preemia nooremas vanuserühmas 2019); kontserdi konkursil ‘Theodor Leschetizky’ New Yorgis (1. preemia 2019); Guido Alberto Fano peaauhind festivalil Venice Music Masters (2019); ning 1. preemia Rahvusvahelisel nooorte pianistide konkursil San Dona di Piaves, Itaalias (2018).

Tähe-Lee on esinenud solistina Cremerata Baltica, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Narva Linnaorkestri, ERSO, New York Camerata, TKO, Pärnu Linnaorkestri, Chioggia Sümfooniaorkestri, Alion Baltic festivali orkestri, EMTA Sümfooniaorkestri, Virumaa Kammerorkestri ja Israel Camerata Jerusalem orkestriga.
Ta on olnud külalisesineja Concertino Praga festivalil Tšehhis (2018), Sibeliuse festivalil Lahtis, Soomes (2021) ja Mänttä Music festivalil Soomes (2019).
Novembris 2023 ilmus koostöös ERP Music-ga Tähe-Lee debüütalbum kogu Arvo Pärdi klaverimuusikaga. Liiv jagab Pärdiga sama tausta, ajalugu ja identiteeti ning tema muljetavaldavad tõlgendused näitavad selget ja nüansirikast arusaama sellest, millest see muusika nii vaimses kui materiaalses vormis räägib (Gramophone Magazine, 04.2024).

Hooajal 2023-24 seisab ees soleerimine Vaasa Linnaorkestriga ja Järvi festivalil ning hooajal 2024-2025 turnee Sir Andras Schiffi soovitusel sarja Building Bridges raames mitmetes olulistes Euroopa kontserdisaalides. 

Tähe-Lee Liiv (klaver). Foto: Kaupo Kikkas