Mari Poll (s 1987) alustas viiuliõpinguid viieaastaselt Nõmme Muusikakoolis õpetaja Leila Eespere juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis algselt prof Tiiu Peäske ja hiljem dotsent Ivi Tiviku juures. Keskkooli lõpetas ta Manchesteris Chetham’s School of Music-us prof Jan Repko viiuliklassis. Edasi läks Mari Londoni Kuninglikku Muusikakolledzise, kus ta saavutas Bakalaureuse kraadi prof Jan Repko viiuliklassis ja Magistri kraadi ning Artist Diploma diplomi koos Junior Fellow tiitliga prof Radu Blidari juures. Hiljem saavutas Mari ka Solisti Diplomi Norra Muusikaakadeemias Peter Herresthali juhendamisel.

Aastatel 2012-2015 oli Mari City Music Foundation artist Londonis ja aastast 2015 töötab ta Stavangeri Sümfooniaorkestris teise kontsertmeistrina.
Mais 2013 autasustati Marit Tagore Kuldmedaliga, mille andis üle HRH Prints Charles. 2012. aasta märtsis andis tuntud plaadifirma Warner Classics (endine EMI Classics) uue projekti EMI Digital Debut raames välja Mari Polli salvestatud kolm teost sooloviiulile. Teadaolevalt on ta esimene Eesti instrumentalist, kes EMIle plaadistanud.
Mari on üles astunud Inglismaal BBC Raadio 3 külalisena saates BBC In Tune.
Septembris 2015 tegi Mari oma debüüdi Pariisi Filharmoonia orkestriga Paavo Järvi juhendamisel koos Viktoria Mullova-ga.

Mari on andnud kontserte Eestis, Inglismaal, Saksamaal, Portugalis, Norras, Rootsis, Itaalias, Hispaanias, Prantsusmaal, Belgias, Venemaal, Uus-Meremaal ja USA-s nii solitsi kui ka kammermuusikuna ja esinenud solistina koos ERSOga, Tallinna Kammerorkestriga, Pärnu Linnaorkestriga, Trondheimi Sümfooniaorkestriga, Liverpool Mozart orkestriga, RCM Nüüdismuusika ansambliga, Harrow Sümfooniaorkestriga ja Norra Raadio orkestriga.
Mari on esinenud sellistes kontsertsaalides nagu Wigmore Hall, Cadogan Hall, Bridgewater Hall, Oslo Kontserdimaja, Flagey, Casa da Musica jt. ning osalenud festivalidel nagu Bergen International Festival, Ultima Contemporary Music Festival, Courchevel Music Festival, Bowdoin Summer Music Festival, Lausanne Duo Masterclass, Kuressaare Kammermuusika Päevad, jt.
Mari mängib tihti koos oma pianistist venna Mihkel Poll-iga.

Mari Poll on võitnud arvukalt auhindu nii Eesti kui rahvusvahelistel konkurssidel, näiteks Royal College of Music Tagore Gold medal 2012, esikoht CSMUNICAJA solistide konkursil 2011, III koht Vibrarte rahvusvahelisel viiuldajate konkursil Pariisis 2011, Esikoht Derek Butler London Prize konkursil 2011, Tibor Varga rahvusvahelise viiuldajate konkursi finalist 2013, Stephen Bell Charitable Trust stipendium 2010 ja 2011, Royal College of Music Concerto Competition finalist 2007, 2008, 2010 ja 2011 võitja, Martyn Musical Scholarship auhind 2010, Musician’s Benevolent Fund Postgraduate Performance stipendium 2010, Hattori Foundation Junior Award 2008, 4 eripreemiat H.Elleri-nim rahvusvahelisel viiuldajate konkursil 2008, Louis Spohri-nim rahvusvahelise noorte viiuldajate konkurs (Saksamaa) finalist ja eripreemia 2007, Music Education Award MBF stipendiumite konkursil 2006, V preemia rahvusvahelisel noorte viiuldajate konkursil Kloster Schöntalis (Saksamaa) 2005.

Mari on olnud kontsertmeister Stavangeri Sümfooniaorkestris, Norrbotten NEO ansamblis, Norra Kammerorkestris, Bodo Sinfoniettas ning abi-kontsertmeister Stockholmi Filharmooniaorkestris.

Mari on väga tihedalt seotud kaasaegse muusikaga. Nimelt tegi ta 2011.a. Eestis esiettekande Ligeti viiulikontserdist koos Tallinna Kammerorkestriga. Samas esitab Mari ka tihedalt Eesti heliloojate loomingut, näiteks kandis ta ette Helena Tulve Hõbevalge koos Tallinna Kammerorkestriga ja Jaan Räätse viiulikontserdid nr.1 ja nr.2 koos Pärnu Linnaorkestri ning ERSO-ga.

http://www.maripoll.com