Pärnu Muusikafestivak

13.-22. juulil toimuv Pärnu Muusikafestival tähistab tänavu maestro Neeme Järvi 85. sünnipäeva. Pärnu Muusikafestival ootab publikut suvepealinna 12. korda.

Programmis saab olema kaks lõppkontserti Eesti festivaliorkestri esituses ning Paavo Järvi juhatamisel. Igal aastal on Pärnu laval kodupublikut täiendavalt üllatanud maailmakuulsad solistid ning nii saab see olema ka eelseisval muusikasuvel.

“Kontserte on plaanitud eelseisva suve festivalinädalasse rohkem kui kunagi varem,” märkis festivali tegevjuht Kristjan Hallik ning lisas, et lõplik programm saab avalikuks tavapärasel ajal ehk kevadel.

Pärnu Muusikafestivali lahutamatu osa on Järvi Akadeemia ehk meistrikursused noortele muusikutele ja dirigentidele, mida korraldavad nii Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi kui ka mitmed teised. Registreerimine ja avalduste vastuvõtt algab uuel aastal.

Samuti saab juba kolmandat suve Pärnu Kontserdimaja laval toimuvast muusikasündmusest osa saada Pärnu Muusikafestivali TV kaudu.

Eelmisel Pärnu Muusikafestivalil astus Paavo Järvi dirigeerimisel Eesti festivaliorkester Pärnus publiku ette kolmel korral: pianist Lars Vogt’iga klaveril ja Joshua Bell’iga viiulil. Lõppkontserdil soleeris Emmanuel Pahud flöödil ning esiettekandele tuli Ülo Kriguli uudisteos “The Bow”. 

Pärnu Muusikafestival on üks tuntumaid rahvusvahelisi klassikalise muusika festivale Eestis, mis ühendab Järvi Akadeemia ehk õpitoad noortele muusikutele, kõrgetasemelise kontsertprogrammi ja Paavo Järvi juhtimisel ja juhatamisel tegutseva Eesti festivaliorkestri, mis on tuuritanud kontsertmajades üle Euroopa, samuti esinenud BBC Promsil Albert Hall’is. Orkester esineb alati kord aastas kodupubliku ees Pärnus, Pärnu Muusikafestivalil.

Piiratud koguses festivali pimepasse on müügil alates 06.12.2021 Piletilevis.

https://kultuur.err.ee/1608426776/parnu-muusikafestival-tahistab-neeme-jarvi-85-sunnipaeva

Similar Posts