Adam JEFFREY (löökpillid)
Austraalia löökpillimängija Adam Jeffrey sai novembris 2023 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri timpanite ja löökpillide abikontsertmeistriks. Ta on alates 2016. aastast regulaarselt esinenud Eesti Festivaliorkestriga, varem oli ta Vanemuise teatri ja Rahvusooper Estonia löökpillirühma kontsertmeister. 2022–2024 mängis Jeffrey timpanite kontsertmeistri ametikoha kandidaadina Kuninglikus Filharmooniaorkestris (London) ja Iiri Rahvuslikus Sümfooniaorkestris, esinedes erinevates projektides ja turneedel Ühendkuningriigis ja mujal Euroopas. Samuti on ta külalisesinejana üles astunud mitme orkestri koosseisus üle maailma, sh Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni, Verbier’ Festivali Kammerorkestri, Zürichi Tonhalle orkestri, Sydney ja Melbourne’i sümfooniaorkestrite koosseisus.
Alec FRANK-GEMMILL (metsasarv)
Alec Frank-Gemmill on esinenud palju nii orkestrandi, kammermuusiku kui ka solistina, viimati koos Pekka Kuusisto ja Allan Claytoniga Norra Kammerorkestri ees. Tema neljas album, Mozarti metsasarvekontserdid koos Rootsi Kammerorkestriga ilmus novembris 2024 ja oli üks ajakirja Gramophone aasta plaate. 2023–2025 õppis Frank-Gemmill dirigeerimist Royal Northern College of Music’is. Ta on dirigeerinud Islandi Sümfooniaorkestrit, Lohja Linnaorkestrit, Rahvusvahelist Lvivi Sümfooniaorkestrit, BBC Filharmooniaorkestrit ja Manchester Cameratat. Hooajal 2025/26 tegutseb ta Inglise Rahvusballeti asedirigendina, säilitades samas ka oma koha Göteborgi Sümfooniaorkestri esimese metsasarvena.
Amy HARMAN (fagott)
Kirglik fagoti eestkõneleja Amy Harman on väga nõutud solist, kammermuusik ja õpetaja. Harman oli 2013–2024 Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia professor. 2024. aastal nimetati ta Robert Schumanni nim Düsseldorfi Muusikakõrgkooli fagotiprofessoriks, esimese naisena Saksamaal, kes sellele positsioonile jõuab.Ta on oodatud külalisesineja Euroopa juhtivates orkestrites, sealhulgas Paavo Järvi Eesti Festivaliorkester ja Mahleri Kammerorkester; praegu on ta Aurora Orkestri fagoti kontsertmeister. Solistina on tipphetkedeks olnud Roxanna Panufniku fagotile ja keelpilliorkestrile kirjutatud kontserdi esiettekanne Royal Northern Sinfoniaga, English Chamber Orchestraga esitatud Richard Straussi kontsertiino jm; Olav Berg, Héloïse Werner jt on talle teoseid kirjutanud.
Andres KALJUSTE (vioola)
Mitmekülgne muusik Andres Kaljuste on publikule tuttav nii dirigendi, viiuli- kui ka vioolamängijana. Samuti on ta Tallinna Muusika- ja Balletikooli klassikalise muusika loovjuht.
Käesoleval aastal ilmus tema debüütalbum Heino Elleri viiulimuusikaga, mida ta tutvustab koos pianist Sophia Rahmaniga kontsertidel meil ja mujal. Lisaks kuuleb Kaljustet sel suvel Kuhmo ning Tallinna kammermuusika festivalidel. Dirigendina naaseb ta tuleval hooajal Rahvusooper Estoniasse, Klaaspärlimäng Sinfonietta juurde ning noortefestivalile KRATT. Kaljustele on aastate jooksul kirjutanud uudisteoseid mitmed heliloojad, sh Tõnu Kõrvits, kelle vioolasonaat kõlab ka käesoleval Pärnu Muusikafestivalil. Tundes huvi erinevate muusikažanrite vastu, liitus Kaljuste hiljuti vioolamängijana Mingo Rajandi ansambliga, kellega ta käib Euroopas turneel.
Artur PODLESNY (viiul)
Artur Podlesny on sündinud Ukrainas. Ta õppis Moskvas Gnessinite nim Vene Muusikaakadeemias ja Rosa Faini juhendamisel Robert Schumanni nim Düsseldorfi Muusikakõrgkoolis. Ta on võitnud auhindu mitmetel konkurssidel, nt rahvusvahelisel Pancho Vladigerovi viiulikonkursil Šumenis (Bulgaaria), Šostakovitši nim konkursil Moskvas, samuti DAADi auhinna Düsseldorfis. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna kogu Euroopas ja on Hába Kvarteti alaline liige. 2003. aastal sai temast Esseni Aalto ooperiteatri ja filharmoonia orkestriakadeemia ning hiljem Esseni Filharmoonikute liige. 2008–2016 mängis ta Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestris. Alates 2016. aastast on Podlesny Frankfurdi Ooperi- ja Muuseumiorkestri abikontsertmeister.
Benjamin BAKER (viiul)
Benjamin Baker on rahvusvaheliselt tunnustatud solist ja kammermuusika, kelle mängu Merkin Halli debüüdil nimetas The New York Times „virtuoosseks, rafineerituks ja nooruslikult ülevaks“. Ta esineb regulaarselt Wigmore Hallis ja BBC Radio 3-s, viimaste tipphetkede hulka kuuluvad kontserdidebüüdid BBC Walesi Rahvusorkestri ja teistega. Hooajal 2024/25 debüteerib ta USAs Mobile’i, Columbuse ja Newporti sümfooniaorkestrite ning Summerville’i Orkestriga ning soleerib Matthew Kaneri viiulikontserdi maailma esiettekandel. Iga aasta oktoobris naaseb Baker kodumaale Uus-Meremaale kammermuusikafestivalile At the World’s Edge, mille kaasasutajaks oli ta 2021. aastal. Baker õppis Nataša Bojarski juures Yehudi Menuhini Koolis ja Kuninglikus Muusikakolledžis Londonis.
Benjamin NYFFENEGGER (tšello)
Benjamin Nyffenegger on alates 2008. aastast Zürichi Tonhalle orkestri tšellorühma abikontsertmeister ning ta on Julia Fischeri Kvarteti ja Oliver Schnyderi Trio asutajaliige. Tal on intensiivne rahvusvaheline kontserttegevus, esinedes kogu Euroopas ja Aasias, samuti festivalidel nagu Schwetzingen ja „Praha Kevad“. Kammermuusika on teda kokku viinud paljude esmaklassiliste muusikutega. Solistina esineb Nyffenegger selliste orkestritega nagu Academy of St Martin in the Fields ja Berni Sümfooniaorkester. Koos Oliver Schnyderi Trioga salvestatud CD-d on saanud rahvusvahelise muusikakriitika kõrgeima tunnustuse. Nyffenegger õppis Zürichi Kunstide Ülikoolis Thomas Grossenbacheri juures. Ta on SeetalClassics’i kontserdisarja (Seon/Šveits) ja koos viiuldaja Julia Fischeriga festivali „Boswiler Sommer“ kunstiline juht.
Benjamin ROSKAMS (viiul)
Benjamin Roskams õppis David Takeno juures Guildhall’i Muusika- ja Teatrikoolis ja seejärel Ilya Gruberti juures Amsterdami Kunstiülikoolis. Ta on teinud koostööd paljude juhtivate kammeransamblitega, sealhulgas Brodsky Kvartetiga ja London Conchord Ensemble’iga. Samuti on ta kontsertmeistrina üles astunud BBC Sümfooniaorkestris (London) ja mujal. Ta esineb regulaarselt külalisena vioolarühma juhi kohal Londoni filharmooniaorkestrite (Philharmonia Orchestra ja London Philharmonic Orchestra) ning BBC Sümfooniaorkestri koosseisus. Ta on kirglik viiulipoognate koguja ja tänulik Albert Cooperi perekonnale, kes on talle lahkelt laenanud 1720. aasta Joseph filius Andrea Guarneri viiuli, millel ta mängib. Tema vioola meistriks peetakse Andrea Amatit.
Chris ROGERS-BEADLE (vioola)
Vioolamängija Chris Rogers-Beadle õppis Los Angeleses Colburni koolis Paul Coletti juures ja Yale’i Ülikoolis Ettore Causa juures. Lisaks on ta osalenud paljudes meistriklassides ja on mitme riikliku konkursi võitja Ameerika Ühendriikides. Rogers-Beadle on esinenud paljudel festivalidel nii Ameerika Ühendriikides kui ka Euroopas. Solistina on ta nõutud erinevates orkestrites ning ta on esinenud muuhulgas Baden-Badeni Filharmoonikute ja Bostoni Sümfooniaorkestriga. Ta on ka kogenud kammermuusik ja on esinenud koos selliste artistidega nagu Anthony Marwood, Ivan Monighetti ja Augustin Hadelich. Alates 2022. aastast on ta Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni esimene vioolamängija.
Emma YOON (viiul)
Uus-Meremaa viiuldaja Emma Yoon on Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni liige ja 2. viiuli asekontsertmeister ning alates 2018. aastast Eesti Festivaliorkestri liige. Alates 2024. aastast õpetab ta prof. Elisabeth Kufferathi klassis Hannoveri Muusika-, Teatri- ja Meediakõrgkoolis. Ta on olnud edukas paljudel konkurssidel nii solisti kui ka kammermuusikuna, võitnud auhinna riiklikul solistikonkursil (Uus-Meremaa) ja saanud ROSLi stipendiumi. Kirgliku kammermuusikuna teeb Yoon regulaarselt koostööd selliste artistidega nagu Florian Donderer ja Tanja Tetzlaff ning on esinenud sellistel festivalidel nagu Rottweili Muusikafestival „Sommersprossen“, Heidelberger Frühling ja Schleswig-Holsteini Muusikafestival.
Heigo ROSIN (löökpillid)
Heigo Rosin (1989) on Eesti esimene soolo- ja kammermuusikale spetsialiseerunud löökpillimängija. Ta on esinenud kuulsates kontserdisaalides, nt Carnegie Hall, Leipzigi Gewandhaus, nii soolokavadega kui solistina orkestrite ees. Ta on Malletechi löökpillide ja Sabiani taldrikute ametlik artist. Rosin õppis Flaami Kuninglikus Konservatooriumis, Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias (solistidiplom) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (doktorikraad); viimases õpetab ta alates 2022. Üle kümne aasta karate treenimist on Heigo Rosinale andnud idee kombineerida võitluskunsti liigutused löökpillimängu omadega. See on andnud talle unikaalse mängutehnika, mida on lisaks kuulamisele ka atraktiivne vaadata.
Kärt RUUBEL (klaver)
Kärt Ruubel on kirgliku kammermuusikuna esinenud kõikjal Euroopas, kaasa arvatud Berliini Filharmoonia, Konzerthaus Berlin, Amsterdami Concertgebouw, Luksemburgi Filharmoonia ja Konzerthaus Dortmund. 2018 ilmus Ruubeli esimene sooloalbum „Auff die Mayerin“ (Genuin Classics) barokiajastu heliloojate Bachi, Händeli, Fuxi ja Frobergeri loominguga. Ta on lindistanud Põhja-Saksa Ringhäälingule (NDR), Lääne-Saksa Ringhäälingule (WDR), BBC-le ning Baieri Ringhäälingule (BR Klassik). Ruubel on esinenud mainekatel festivalidel, nagu Usedomi Muusikafestival, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Pärnu Muusikafestival, Rottweili Muusikafestival Sommersprossen jt. Huvi kaasaegse muusika vastu andis impulsi ansambli Neophon asutamiseks, kes on teinud koostööd selliste heliloojatega nagu Jörg Widmann, Wolfgang Rihm ja Peter Ruzicka. Alates 2024. aastast on Ruubel ansambli Ludens liige.
Lauri METSVAHI (löökpillid)
Lauri Metsvahi on üks hinnatumaid eesti löökpillimängijaid. Ta töötab alates 2019. aastast Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. Aastatel 2011–2019 elas Metsvahi Rootsis. Ta oli Rootsi Puhkpillisümfoonikute löökpillikontsertmeister ning lõi tihti kaasa sealsete tipporkestrite, näiteks Kuningliku Stockholmi Filharmooniaorkestri ning Rootsi Raadio Sümfooniaorkestri töös. Metsvahi on Estonian Percussion Groupi asutajaliige. See ansambel valiti 2023–2025 Kultuurkapitali residentuuriprogrammi. Ansamblile telliti ohtralt uusi teoseid, see tegi turneesid nii Eestis kui välismaal ning salvestas nii värsket kui ka klassikalist löökpillirepertuaari. Lisaks on Metsvahi mänginud koosseisudes YXUS Ensemble, PaukenfEST, kuid ka auhinnatud progeroki ansamblis Põhja Konn.
Maarika JÄRVI (flööt)
Järvi muusikutedünastia liige flötist Maarika Järvi on esinenud paljude orkestrite ees solistina. Eesti flöödimuusika eestseisjana on ta esiettekandele toonud mitmeid eesti heliloojate teoseid ja salvestanud paljud nende flöödikontserdid; kaks talle kirjutatud kontserti on ilmunud plaadil „Celestials“. Koos fagotimängija Martin Kuuskmanniga moodustab ta duo Martinika. Samuti on ta flöödiduona koos Monika Mattieseniga esinenud USAs, Jaapanis, Kiievis ja Berliinis. Ta on olnud Hispaania Raadio ja Televisiooni Sümfooniaorkestri (RTVE) ja teiste orkestrite esimene flöödimängija. Ta on Eesti Festivaliorkestri liige. Praegu elab Järvi Šveitsis. Ta on Šveitsi flöödiühingu president ning flöödiansambli Post Tenebras Flûtes asutaja ja kunstiline juht.
Māra BOTMANE (tšello)
Alates 2012. aastast mängib tšellist Māra Botmane Läti riiklikus kammerorkestris Sinfonietta Rīga. Lisaks kaasaegsele instrumendile mängib ta ka barokktšellot. Botmane õppis Jāzeps Vītolsi nim Läti Muusikaakadeemias Diana Ozoliņa juhendamisel (bakalaureusekraad 2013; magistrikraad varases muusikas 2020). 2018. aastal lõpetas ta Frankfurdi Muusika- ja Esituskunstide Kõrgkooli (prof. Jan Ickert ja Kristin von der Goltz). Ta on õppinud ka Budapesti Ferenc Liszti nim Muusikaakadeemias. Ta esineb koos Tempus Balticusega ning on viimastel aastatel olnud külalisena Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Kremerata Baltica tšellorühma kontsertmeister. Aastal 2020 nomineeriti ta silmapaistva ansamblitöö eest Läti muusikaauhinnale.
Marcell Johannes KITS (tšello)
Marcel Johannes Kits on üks oma põlvkonna säravamaid tšelliste, kes sai Eesti publikule tuntuks telekonkursi “Klassikatähed” esimese võitjana (2013). Tema olulisimate saavutuste hulka kuuluvad III preemia kuninganna Elisabethi konkursil Belgias (2022), esikohad George Enescu nim konkursil Rumeenias (2018), Rahvusvahelisel Johannes Brahmsi Konkursil Austrias (2016) ja Eesti Keelpillimängijate Konkursil (2015). Aastal 2019 pälvis ta Eesti Interpreetide Liidu aasta interpreedi tiitli, 2023 aastal Eesti Rahvusringhäälingu aasta muusiku tiitli. 2024 tegi Kits debüüdi Londoni Filharmooniaorkestri ees, mängides Elgari tšellokontserti Santtu-Matias Rouvali juhatusel ning on soleerinud arvukate teiste hinnatud orkestrite ja nimekate dirigentidega üle maailma tuntud kontserdisaalides ja festivalidel. Kammermuusikuna seob teda tihe koostöö pianist Sten Heinojaga, lisaks kuulub ta koos Robert Traksmanni ja Rasmus Andreas Raidega klaveritrio Trio ’95 koosseisu. Kits alustas tšelloõpinguid viieaastasena. Tallinna Muusikakeskkoolis oli tema õpetajaks Laine Leichter, gümnaasiumiklassides jätkusid õpingud Mart Laasi käe all. Ta on õppinud Saksamaal Trossingeni Muusikakõrgkoolis prof. Francis Goutoni juhendamisel ning Berliini Kunstide Ülikoolis prof. Jens Peter Maintzi tšelloklassis, kus omandas 2024 magistrikraadi. Kits mängib Francesco Ruggeri tšellol (Cremona, 1674) ning Victor Fétique’i valmistatud poognaga tänu Saksa fondile Deutsche Stiftung Musikleben.
Marta SPĀRNIŅA (viiul)
Läti viiuldaja Marta Spārniņa õppis Riias, Viinis ja Berliinis Valdis Zariņši, Michael Schnitzleri ja Ulf Wallini juures. Ta oli kuni 2023. aastani Sinfonietta Rīga kontsertmeister. Ta on esinenud Flandria Kuningliku Filharmooniaorkestri, Orquesta Filarmónica de Gran Canaria, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Läti Rahvusooperi orkestri ja Müncheni Kammerorkestri külaliskontsertmeistrina ja külalisena Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni teise viiuli kontsertmeistrina. Spārniņa on O/Modernt kammerorkestri ja Sponte keelpillikvarteti liige. Hooajal 2025/26 on ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister ja alates 2026. aastast Müncheni Kammerorkestri liige. Marta on ka Jāzeps Vītolsi nim Läti Muusikaakadeemia õppejõud.
Matthew HUNT (klarnet)
„Klarnetist mängis nii kaunilt, nagu sooviks ta õhku sulatada.” (Tokyo Times) Euroopa juhtivaid klarnetimängijaid Matthew Hunt on eriline muusik, kes on tuntud oma mängu vokaalsete kvaliteetide ja kuulajatega suhtlemise võime poolest. Ta naudib rahvusvahelist karjääri nii solisti kui ka kammermuusikuna. Praegu on ta Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni sooloklarnetist, Briti puhkpilliansambli Orsino liige ning Esseni Folkwangi Kunstide Ülikooli kammermuusika professor. Hunti salvestist Mozarti klarnetikvintetist ASV plaadifirma jaoks tervitas BBC kui „selle palju salvestatud teose mõõduandvat plaadistust”.
Mika CHANG (klaver)
Aurelia Mika Chang on New Yorgis elav Steinway artist.
Ekspressiivsete tõlgenduste poolest tuntud kammermuusika Mika Chang on esinenud kogu USAs, Aasias, Austrias, Saksamaal ja Poolas erinevates kontserdipaikades, sealhulgas Lincolni Keskuses, Suntory saalis, Princetoni Ülikoolis, Seouli Kunstikeskuses ja Żelazowa Wolas. Ta on esinenud ka Aspeni festivalil, rahvusvahelisel Bowdoini muusikafestivalil ning Pärnu Muusikafestivalil. Solistina on Mika Chang käinud turneedel New Jersey Sümfooniaorkestriga ja teistega. Ta on lõpetanud Juilliardi kooli. Ta esineb koos Philadelphia Orkestri, Metropolitan Opera Orkestri ja Viini Filharmoonikute liikmetega. Ta on ka Melétē Ensemble’i kaasasutaja, mis on ainulaadse instrumentatsiooniga kammeransambel, mis esitab ja tellib dünaamilist muusikat.
Signe SÕMER (klarnet)
Signe Sõmer on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis (Vahur Vurm), bakalaureusekraadi omandas 2013 Sibeliuse Akadeemias (Harri Mäki) ning magistrikraadi 2016 Colburni konservatooriumis Los Angeleses (Yehuda Gilad). Ta on olnud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeister ja on Norra Rahvusooperi klarnetirühma abikontsertmeister. Ta on osalenud Helsingi Linnaorkestri, Tapiola Sinfonietta, Soome Rahvusooperi orkestri, Eesti Festivaliorkestri jt töös. 2016. aastal töötas ta klarnetirühma külaliskontsertmeistrina Uus-Meremaal Aucklandi Filharmooniaorkestris. Lisaks on Sõmer külaliskontsertmeistrina osalenud Norra Ringhäälingu Orkestri ning Bergeni Filharmooniaorkestri koosseisus. Signe kuulub Oslo Kammerakadeemia koosseisu.
Theodor SINK (tšello)
Theodor Sink tegutseb nii solisti, kammermuusiku kui ka orkestrandina. Ta õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Sibeliuse Akadeemias ja on pälvinud konkurssidel arvukalt laureaaditiitleid. Sink on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister. Ta on soleerinud mitme orkestri ees, sh Eesti Festivaliorkester. Kammermuusikuna on ta töötanud tunnustatud interpreetidega, nagu David Geringas, Elisabeth Leonskaja, Víkingur Ólafsson jpt. Sink on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2017), Eesti Interpreetide Liidu aasta interpreedi tiitli (2020) ning noore muusiku preemia (2021). Ta mängib Auguste Sébastien Bernardeli (Père) tšellol (1824), mille on tema kasutusse andnud Eesti Pillifond. Tšello omanik on Aare Kaarma.
Thomas RUGE (tšello)
Pärast õpinguid Karajani Akadeemias ja mitmeaastast mängimist Berliini Filharmooniaorkestris (mitu turneed koos Herbert von Karajaniga) on Thomas Ruge alates 1991. aastast Müncheni Filharmoonikute tšellorühma kontsertmeister. Lisaks sellele mängib ta regulaarselt soolotšellistina Baieri Riigiooperis, Semperoperis, Baieri Ringhäälingu Sümfooniaorkestris, Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestris, Rotterdami, Luksemburgi ja Iisraeli filharmooniaorkestrites ja paljudes teistes orkestrites. Aastatel 1989–1998 mängis ta erinevatel kontsertidel ja turneedel Berliini Filharmooniaorkestri 12 tšellistiga. Solistina on ta mänginud Berliini Filharmoonias Dvořáki, Tšaikovski ja Brahmsi tšellokontserte. Thomas Ruge on Luzerni Festivaliorkestri asutajaliige (2003) ja alates 2020. aastast Eesti Festivaliorkestri soolotšellist.
Triinu PIIRSALU (viiul)
Triinu Piirsalu on väljapaistev eesti viiuldaja, keda võib kirjeldada kui emotsionaalse ja sugestiivse mängustiiliga muusikut. Ta õpib Müncheni Muusika- ja Teatrikõrgkooli magistrantuuris ning omandab solistidiplomit Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias. Piirsalu on olnud edukas mitmel konkursil, sh saanud I preemia Anja Ignatiuse viiulikonkursil Helsingis (2023) ja II koha saates Klassikatähed (2020). Ta on soleerinud Bergeni Filharmooniaorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Tallinna Kammerorkestri ees ning mängib tihti erinevates kammerkoosseisudes. Tihe koostöö on teda sidunud Duo Aavikuga ja pianist Benjamin Arnika Skydsgaardiga. Piirsalu huvitub väga rahvamuusikast ning mängib ka Norra hardangeri viiulil. Ta mängib M. Deconet’ viiulil aastast 1760.
Vladislav LAVRIK (trompet)
Ukraina päritolu virtuoosne trompetist ja dirigent Vladislav Lavrik on esinenud külalisdirigendina ja solistina paljude orkestritega. Lavrik on silmapaistev nii klassika- kui ka džässinterpreedina ja on esinenud solistina kõigis suuremates Venemaa kontserdisaalides, USAs, Kanadas, Amsterdami Concertgebouw’s, Berliini Filharmoonias, Theatro Municipalis (Rio de Janeiro) jm. Ta on esinenud Venemaa Föderatsiooni suuremate orkestrite külalisdirigendina. Pärast Berliini kolimist 2022. aastal on ta teinud koostööd rahvusvahelise Rahmaninovi orkestriga ja Berliini Concerts for Peace sarjaga. Lavrik õppis Moskva konservatooriumis. Aastatel 2008–2022 oli ta Moskva konservatooriumi trompetiprofessor. Lavrik on aktiivselt osalenud laste muusikaprojektides
Xavi CASTELLO (löökpillid)
Xavi Castelló on Helsingi Filharmooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeister alates 2013. aastast. Sündinud Valencias (Hispaania), lõpetas ta 2008. aastal Kanaaride Kõrgema Konservatooriumi (Tenerife). Ta jätkas õpinguid hiljem Raúl Benaventi ja Esaú Borredá juures Madridis, kus ta avastas oma kire kaasaegse muusika ja orkestrimängu vastu. Castelló on pälvinud esikoha rahvusvahelisel löökpillikonkursil „PerkuLlíria“ (2011) ja kolmanda koha marimbakonkursil „Ciudad del Paso“. Ta on regulaarne külalisõppejõud Sibeliuse Akadeemias (Soome), Griegi Akadeemias (Norra) ja Progreso Musicalis (Hispaania). 2018 asutas ta kammerorkestri Helsinki Chamber Soloists ja on Helsingi Löökpilliansambli liige.