Nordic Pulse Orchestra (NPO) on ansambel, mis muudab uuenduslikkuse ja kunstilise vabaduse kaudu kardinaalselt orkestrimängu. See teednäitav kollektiiv mitte ainult ei nihuta live-orkestri kõla piire, vaid muudab kardinaalselt ka traditsioonilist orkestrimudelit. Moodustatuna mitmekesisest professionaalsete muusikute rühmast, on NPO pühendunud uute muusikaliste horisontide uurimisele, võimaldades iga üksiku kunstniku loomingulist vabadust.

NPO tugineb Kristjan Järvi varasemate kunstiprojektide uuenduslikule pärandile ja ainulaadsetele tema loodud helimaastikele, mis on viinud arvukate koostöövormideni, nagu „Ships“ Brian Enoga, salvestused Max Richteriga, Tom Tykwersi „Babylon Berlin“ ja filmimuusika; nii on NPO kõigi nende teoste parima osa kulminatsioon, mis hõlmab mängijaid Järvi ansamblitest, nagu Absolute Ensemble, Meelte Videvik Band, Baltic Sea Youth Philharmonic ja Baltic Sea Philharmonic. NPO ühendab klassikalisi traditsioone tehnoloogiliste võimaluste ja kaasaegsete hoovustega, et tuua muusikasse värske ja põnev perspektiiv.

Ansambli ainulaadne ülesehitus laval ja väljaspool lava võimaldab sõltumatust produtseerimisel, live-ülekandel, esituses ja originaalkompositsioonide salvestamisel. Selline iseseisvus jõustab loomingulist protsessi ning pakub dünaamilisi ja kaasahaaravaid muusikalisi kogemusi. NPO ei tegele ainult muusikaga, vaid ühise loomingulise teekonnaga, mis seob tugevalt publikuga. NPO kuulub muusikutele ja nad ise juhivad seda, ning seetõttu toetab see võimsalt koostööl põhinevat ja pühendunud keskkonda.