Dirigendist produtsendiks, heliloojaks, arranžeerijaks. Olgu valdkond milline tahes – Kristjan Järvi läheneb sellele taltsutamatu, värske ja loomingulise ettevõtjavaimuga. Reuteri sõnul väärib Kristjan Järvi tunnustust kui „üks kõige leidlikumaid ja uuendusmeelsemaid klassikalise muusika valdkonna esindajaid“. Dirigendina juhatab ta suuri klassikuid Wagnerist Radioheadini ja tunneb end suurtel rahvusvahelistel lavalaudadel justkui oma kodus. Kristjan Järvi hakkab julgelt vastu juurdunud tavadele, rakendades oma teedrajavaid ideid ja põhimõtteid kolmes ansamblis ja orkestris: koos Gene Pritskeriga on ta asutanud New Yorgis baseeruva klassika-hiphopi-džässi sugemetega kollektiivi Absolute Ensemble. Lisaks on ta Baltic Sea Philharmonicu asutaja-dirigent ja kunstiline juht ning Sunbeam Productions’i in-house ansambli Nordic Pulse juht. Kristjan Järvi teeb rahvusvaheliselt koostööd silmapaistvate loovisiksustega nii kunsti, muusika kui filmi valdkonnas.

Näiteks on ta komponeerinud lugusid Tom Tykweri krimisarjale „Babylon Berlin“ ning koos Absolute Ensemble’i ja MDR Radio Symphony Orchestraga osaliselt sarja muusika ka salvestanud. Järvi on salvestanud muusikat kokku enam kui 60 albumile, sealhulgas Hollywoodi filmimuusikat („Cloud Atlas“ ja „Sense 8“, mõlemate produtsentideks olid Wachowski õed), „Hologram for the King“ (Tom Tykwer), erinevaid auhindu pälvinud salvestised mainekatele plaadifirmadele Sony Classical ja Chandos ning omanimeline sari „The Kristjan Järvi Sound Project“. Kristjan Järvil, kes on loomult nii ettevõtja kui ka kirglik produtsent, on ka oma produktsioonifirma Sunbeam Productions, mis koondab kõiki tema ettevõtmisi.

Sunbeam Productions on produtseerinud viimased kontsert-show’d „Waterworks“ (2017/2018) ja „Absolute Club”, kus löövad kaasa ka Francesco Tristano ja Nordic Pulse (2018). 2019. aastal ootab Järvit ees ringreis uue programmiga „Midnight Sun“, mis lõpeb juunis Elbphilharmonie kontserdimajas Hamburgis. Juba märtsis siirdub ta aga uuele ringreisile Baltic Sea Philharmonicu ja Nordic Pulse produktsiooniga. Kristjan Järvi sündis Eestis, emigreerus lapsena Ameerika Ühendriikidesse ja kasvas üles New York Citys. Kristjan pärineb dirigentide perekonnast. Tema isa Neeme ja vanem vend Paavo Järvi on mõlemad oma ala suurkujud. 2015. aastal naasis Kristjan Järvi perega Ameerika Ühendriikidest Tallinnasse, millest sai tema elu uus keskpunkt.

www.kristjanjarvi.com