Kristjan Järvi (dirigent, produtsent, aranžeerija) elab ja hingab muusika rütmis, luues selle jõu abil paiku, kus kõik on võimalik. Ta viib oma teedrajavaid ideid ellu dirigendi, produtsendi, helilooja ja arranžeerijana. Lähenedes kõigele loova ettevõtluse kaudu, juhib ta oma produktsioonifirmat Sunbeam Production.
„Kristjan Järvi on saavutanud tuntuse ühe osavaima ja uuenduslikuma klassikalise heliloojana“ (Reuters). Dirigendina tunneb ta end suurtel rahvusvahelistel lavadel nagu kodus, dirigeerides nii tuntud klassikuid Wagnerist Tšaikovskini ja Steve Reichist Radioheadini kui ka enda algupäraseid teoseid ilma igasuguste žanripiiranguteta.

Kristjan Järvi arendas mitme enda juhitava ansambliga välja oma unikaalse kõla, koos oma New Yorgis asutatud klassikalist muusikat, hiphoppi ja džässi viljeleva bändi Absolute Ensemble’i, Baltic Sea Philharmonicu, BSP-Experience’i ning hiljuti asutatud Nordic Pulse Orchestraga. Ta lõi Eesti Filmiorkestri, mis tänu oma erakordsele helikvaliteedile salvestab regulaarselt suurte rahvusvaheliste filmide ja seriaalide heliribasid oma tipptasemel stuudios. Kristjan kujundab oma muusikuelu ja viib väljendusrikkuse uuele tasemele koos Sunbeam Productionsi meeskonnaga, kellega ta loob uue paradigma kõiki meeli haarava etenduse „Xperiences“ jaoks. Üks viimaseid lavastusi on originaalsaade „Babylon Berlin Live“, mis on praegu kättesaadav ARD voogedastusplatvormil ARD Mediathek.

2020. aasta lõpus asutas Kristjan Järvi uue plaadifirma nEscapes. Peale muusika levitamise veebis pakub see uue kuulamisformaadina artistidele ainulaadset lahendust nEscapes Lounges. Tema viimane ja suurim ettevõtmine on „ESTONIIA Muse“, digitaalse tehisintellekti muusa käivitamine ja arendamine, mis on loodud igaühe isikliku keskkonna kujundamiseks ja mõtestamiseks.

Tänu oma ainulaadsetele saundidele ja lähenemisviisidele koos oma bändidega teeb Kristjan Järvi oma produktsioonidele lisaks rahvusvahelist koostööd silmapaistvate artistidega, nagu režissöör Tom Tykwer (telesarja „Babylon Berlin“ muusika jaoks) ja muusikutega, nagu MUM, Bryce Dessner (The National), Hauschka, Robot Koch ja Max Richter, ning lööb praegu kaasa Amazon Prime’i dokumentaalfilmis „Bastille Re-Orchestrated“.

Kristjan Järvi korraldas Brian Eno turneeprojekti „SHIPS“, kus pearolle mängisid Brian Eno, BSP, Peter Chilvers, Peter Serafinowicz, Leo Abrahams ja Melanie Pappenheim. Ta on koos Eicca Toppineniga kunstiline partner Metal for Orchestra projektis „Bright&Black“. Kristjan Järvil on helilooja ja produtsendina eksklusiivne leping BMG Musicuga plaadifirma Modern Recordings all. Tema viimane album on „Nordic Escapes“.

Kristjan Järvi on Lõuna-Korea aukonsul Eestis.