13.07 at 10 PM Pärnu Concert Hall 
“Lock Me in Your Light”

Gediminas Gelgotas
New Ideas Chamber Orchestra (NICO)

Gediminas Gelgotas (s 1986) – Lock Me in Your Light, Saint Luke (2020)
Gediminas Gelgotas – Sanctifaction (2014)
Gediminas Gelgotas – Never Ignore the Cosmic Ocean (2011)
Kristjan Järvi (s 1972) – Nebula (2016)
Gediminas Gelgotas – Transitory (2009/2014)
Hildegard von Bingen (1098–1179) / Gediminas Gelgotas – Choral (2008)
Karsten Gundermann (s 1966) – Faust (2013)
Gediminas Gelgotas – Praisedance (2021)
Gediminas Gelgotas – Higher Energy (2013)
Gediminas Gelgotas – Extracadenza (2015)

2006. aastal tekkis toona 19-aastasel Leedu heliloojal Gediminas Gelgotasel idee leida ansambel, mis esitaks tema muusikat ja aitaks ellu viia tema kunstilised eesmärgid. Nüüd, ligi 15 aastat hiljem, esitab ansambel New Ideas Chamber Orchestra NICO, mis põhineb sisuliselt tema kui ühe kunstniku visioonil, helilooja muusikat parimates klassikalise ja kaasaegse muusika kontserdisaalides, kõnetades uue ja noorema põlvkonna klassikalise muusika publikut kütkestavate ja ainulaadsete muusikaliste etteastetega.

NICO kontseptsiooni ainulaadsuse allikas on suures osas Gelgotase helikeel, milles klassikalise muusika väljendusviisi vürtsitatakse kergete popmuusika vihjete ja mõjutustega. Helilooja toob etteastete käigus mängu minimalistlikke koreograafilisi detaile, samal ajal kui muusikud esitavad teoseid peast, kasutades seejuures ebatraditsioonilisi keelpillitehnikaid ja inimhäält. See kõik kokku loob põneva kontserdikogemuse, kus lõhutakse piire eksperimentaalse, minimalistliku ja kaasaegse kunsti ning populaarse peavoolu muusika vahel. NICO kontserditel võib sageli kuulda ka suurepäraseid maailmakuulsate klassikateoste seadeid – olgu selleks siis Bach, Vivaldi või Mozart –, aga ka teiste uuema aja minimalistide nagu Riley, Glassi, Taveneri ja Pärdi muusikat. NICOt kuulates võib tekkida soov vaadata endasse ja mediteerida või lihtsalt püsti tõusta ja tantsida – efekt on lummav ja tulemus inspireeriv igas vanuses kuulajale.

NICO on astunud üles prestiižsetes kontserdisaalides ja festivalidel, nagu näiteks Leipzigi Gewandhaus, St Martin-in-the-Fields ja Roundhouse Londonis, Odessa ja Peterburi Filharmoonia kontserdisaalid, Usedomer Musikfestival Saksamaal, Toulon Prantsusmaal, Odessa Classics Ukrainas ja Ventura USAs. Ansambel on pälvinud ka rahvusvahelise pressi tähelepanu – 5,5 miljoni kuulajaga raadiokanal Classic FM on kutsunud NICO esinema oma stuudiosse ning BBC World Service leidis 10-minutilises erisaates Gelgotase ja tema ansambliga, et NICO „on tõeliselt tähelepanuväärne”. Lisaks arvukatele kontserditele Euroopas, Aasias ja USAs on ansambel esinenud Tema Pühadusele Dalai-Laamale ja paavst Franciscusele. Ansambli viimase plaadisalvestuse asukohaks oli prestiižne Real World Studios Suurbritannias. Eelmised plaadid on salvestatud sellistes stuudiotes nagu Paramount (Los Angeles), Metropolis (London), Peermusic Classical (Hamburg) ja välja antud plaadifirma Peermusic Classical poolt. NICO teeb koostööd mitmete tuntud artistidega nagu Kristjan Järvi, David Geringas, Roman Patkoló, Mari Samuelsen, Avi Avital, Ksenija Sidorova, Kirill Troussov, Ole Edvard Antonsen jpt.

PILET

20€ tavapilet
12€ sooduspilet

Jaga sõpradega

Similar Posts