Järvi Akadeemia jõuab esimest korda Laulasmaale Arvo Pärdi Keskusesse

Sel suvel toimub Arvo Pärdi Keskuse ja Järvi Akadeemia koostöös uues formaadis kontsertloeng, kus nii kursusel osalejad kui ka publik saavad tutvuda kontserdil kõlavate Arvo Pärdi teoste saamisloo ja valitud arhiivimaterjalidega.   

Rahvusvaheliselt tunnustatud Pärnu Muusikafestival ühendab endas nii kontserdiprogrammi kui ka Järvi Akadeemia raames toimuvad meistriklassid ja õpitoad muusikutele. Järvide perekond on alati pidanud Eesti noorte muusikaharidust südamelähedaseks teemaks ning juba üle kümne aasta tagasi pandi alus peamiselt Pärnus toimuvatele laiahaardelistele meistrikursustele. 

 2021. aasta kursuste raames leiab Järvi Akadeemia ja Arvo Pärdi Keskuse koostöös esimest korda aset avatud kontsertloeng, kus Järvi Akadeemia sinfonietta ja dirigeerimiskursuslaste esituses kõlavad Arvo Pärdi teosed saavad kontserdil ka sõnalise täienduse. Ettekandele tulevad „Festina lente“ ja „Silouan’s Song“, teoseid tutvustavad muusikateadlased Kristina Kõrver ja Kai Kutman Arvo Pärdi Keskusest.  

Kristina Kõrveri sõnul annab kontsertloeng hea võimaluse tutvustada põnevaid leide Arvo Pärdi rikkalikust isikuarhiivist ning jagada keskuse senise töö vilju: „Arhiivimaterjalide uurimine ja korrastamine on meie igapäevatöö, kuid enamasti jääb see keskuse külastaja pilgu eest varjule. Kontsertloengu raames aga saame seda katet veidi kergitada, vaadelda lähemalt teoste saamislugu ja inspiratsiooniallikaid ning jälgida helilooja loomeprotsessi alates visanditest.“ Ta loodab, et see pakub tavapärasest erineva kogemuse mitte ainult muusikutele, vaid ka publikule, kel avaneb võimalus näha n-ö nootide taha. „Seda kontserti võib võtta ka omamoodi kuulamis- või keskendumisharjutusena, sest üht ja sama teost saab kuulata lausa kaks korda, enne ja pärast sõnalist tutvustust. Seejärel võib igaüks ise mõtiskleda, kas ja mil määral need kaks kuulamiskogemust erinevad,“ lisas Kõrver.   

Kontsertloeng eesti ja inglise keeles toimub laupäeval, 10. juulil kell 13 Arvo Pärdi keskuses Laulasmaal ning on avatud kõigile huvilistele. Sündmus on osa suvisest Pärnu Muusikafestivali ja Järvi Akadeemia programmist ning seda saab jälgida ka otseülekandena Pärnu Muusikafestivali TV kanalil https://parnumusicfestival.tv/pmf

Taust: Pärnu Muusikafestival on Eesti üks hinnatuim klassikalise muusika festival, mis on kasvamas üheks olulisemaks orkestrifestivaliks kogu Euroopas. Järvi Akadeemia on Pärnu Muusikafestivali lahutamatu osa. Järvi akadeemia koosneb traditsiooniliselt kolmest osast: dirigeerimiskursusest ning kursustest keelpilli- ja puhkpillimängijatele. Rahvusvahelist dirigeerimiskursust juhendavad Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi ning Leonid Grin. Noortele instrumentalistidele annavad meistrikursusi kõrgelt hinnatud muusikud ning pedagoogid nii Eestist kui ka välismaalt. Tänavu on akadeemia raames täiendavalt võimalus kuulata kontsertloenguid Arvo Pärdi Keskuses.  

Vaata lisaks:   Arvo Pärdi Keskus  https://bit.ly/JarviAkadeemia  Pärnu Muusikafestival  https://parnumusicfestival.ee/muusikafestival/Lisainfo: Riin Eensalu +372 5656 6605 riin@arvopart.ee  Kristjan Hallik +372 56568754 kristjan.hallik@parnumusicfestival.ee

Similar Posts