Grammy auhinnaga pärjatud Eesti dirigent Paavo Järvi on laialdaselt tunnustatud muusik, kes naudib tihedat koostööd maailma parimate orkestritega. Ta on 2011. aastal asutatud Zürichi Tonhalle orkestri peadirigent ning 2011. aastal asutatud Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni ja Eesti Festivaliorkestri kunstiline juht. Ta on ka Frankfurdi Raadio sümfooniaorkestri dirigent, Cincinnati sümfooniaorkestri muusikajuht-laureaat ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kunstiline nõustaja. 

2021. aasta septembris tähistasid Paavo Järvi ja Tonhalle orkester oma esimest hooaega renoveeritud Grosse Tonhalles spetsiaalse kontserdiga, kus kõlas Mahleri ​​sümfoonia nr 3. Kolmandal hooajal Tonhalle orkestri muusikajuhina keskendub Paavo Järvi Brucknerile ja alustab tema sümfooniate, nagu ka John Adamsi teoste salvestamist. 2021. aasta sügisel andis Alpha Classics välja Tšaikovski sümfooniate tervikliku kogumiku, mis oli nende esimene suur salvestusprojekt Zürichis.

Alates 2004. aastast, mil Paavo Järvi on Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni kunstiline juht, on ette võetud mitmeid heliloojaid süvitsi käsitlevaid projekte, nt Beethoven, Schumann ja Brahms. Hooajal 2021/2022 jätkatakse uusima projektiga, Haydni Londoni sümfooniatega, kui ette võetakse kontserdireis, esinemine Viinis ja salvestus.

Lisaks alalistele ametikohtadele on Järvi nõutud külalisdirigent, esinedes regulaarselt Berliini filharmoonikute, Concertgebouw’ orkestri, Londoni Philharmonia Orchestra, Müncheni filharmooniaorkestri ja Orchestre de Paris’ga, mille muusikajuhina ta töötas aastatel 2010–2016. Käesoleval hooajal esineb Järvi kõigi nende orkestritega, samuti Washingtoni riikliku sümfooniaorkestri, Los Angelese filharmoonikute ja Chicago sümfooniaorkestriga. 

2019. aastal valiti Paavo Järvi Opus Klassiku aasta dirigendiks ning pälvis Rheingau muusikaauhinna kunstiliste saavutuste eest Deutsche Kammerphilharmonie Bremeniga Saksamaa orkestri- ja kultuurimaastikul. Teiste auhindade seas on Grammy Sibeliuse kantaatide salvestuse eest ERSOga, nii Gramophone’i (Suurbritannia) kui ka Diapason’i (Prantsusmaa) aasta artisti nimetus (2015) ning Prantsuse kultuuriministeeriumi antud Commandeur de L’Ordre des Arts et des Lettres aunimetus panuse eest Prantsusmaa muusikasse. 2015. aastal anti talle üle Sibeliuse medal tunnustamaks tema tööd Soome helilooja muusika laiema avalikkuse ette toomisel ning 2012. aastal pälvis ta Hindemithi kunsti- ja inimsuse auhinna. Eesti kultuuri pühendunud toetajana pälvis Paavo Järvi 2013. aastal presidendi Valgetähe ordeni ja 2021. aastal teenetemärgi.

Tallinnas sündinud Paavo Järvi õppis Tallinna muusikakoolis löökpille ja dirigeerimist. 1980. aastal kolis ta USAsse, kus jätkas õpinguid Curtise muusikainstituudis ja Los Angelese filharmoonia instituudis Leonard Bernsteini juures.

www.paavojarvi.com