Paavo Järvi alustas muusikuteed Tallinnas, õppides löökpille ja dirigeerimist Otsa-nim Tallinna muusikakoolis. 1980. aastal asus ta elama USA-sse, kus jätkas õpinguid Curtise muusikainstituudis ja Los Angelese filharmoonikute instituudis Leonard Bernsteini juures. 1994–1997 oli ta Malmö sümfooniaorkestri, 1995–1998 Stockholmi kuningliku filharmooniaorkestri peadirigent.

2001–2011 oli ta Cincinnati sümfooniaokrestri muusikadirektor, tema käe all rändas kollektiiv läbi kogu USA ja Jaapani ning tegi edukaid kontserdireise Euroopas; praegu on ta selle orkestri laureaat-dirigent.
2006–2013 oli ta hr-Sinfonieorchesteri peadirigent. Alates 2004. aastast on Paavo Järvi Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni kunstiline juht. Sellega tehtud Beethoveni ja Schumanni salvestused on jõudnud järjega Brahmsini. Schumanni sümfooniate terviksalvestus on pälvinud ka mitmeid auhindu (Gold Remi auhind WorldFest-Houstoni rahvusvahelisel filmifestivalil 2013 ning Gold Panda auhind Sichuan TV festivalil 2013).

2015. aasta oktoobris dirigeeris Paavo Järvi oma esimesi kontserte NHK Sümfooniaorkestri peadirigendina, naastes 2015. aasta detsembris Tokyosse nende iga-aastastele Beethoveni 9. sümfoonia kontserditele, millega tähistatakse uut aastat. Järgmised paar hooaega keskendub orkester Richard Straussile ning Sony Jaapani esindus annab välja seeria esimese plaadi, kus on palad nagu „Ein Heldenleben“ ja „Don Juan“. 2017. aasta kevadel toob Järvi Tokyo NHK Sümfooniaorkestri Euroopasse, kus toimub kõrgelt hinnatud kontsertseeria tähistamaks orkestri 90. sünnipäeva.

2015/16 märgib ka Järvi viimast hooaega Pariisi orkestri muusikalise juhina. Sel puhul korraldati sügisene ringreis, mis viis neid Budapesti, Viini, Berliini, Münchenisse, Frankfurti ja Brüsselisse. Lisaks salvestati uus Erato plaat Rahmaninovi sümfooniatega. Viimase hooaja avamise kõrghetk oli nädalavahetus, mil esitati Arvo Pärdi sünnipäevale pühendatud kontserte, mis muuhulgas hõlmas ka teise Eesti helilooja, Erkki-Sven Tüüri, töö „Külva tuult“ maailma esmaettekannet. Koostöös Viini Sümfoonikutega juhtis Järvi 2016. aasta aprillis ka Austria esmaettekannet, mis toimus Viini Kontserdimajas.

Paavo järvi on ka 2004. aastast alates Bremeni Saksa Kammerfilharmoonikute (The Deutsche Kammerphilharmonie Bremen) kunstiline juht. 2014/15 hooaeg lõpetati Sankt Peterburi Valgete Ööde Festivalil Brahmsi Sümfooniatsükliga. Terve tsükkel kanti taas ette ka 2015. aasta detsembris Viini Kontserdimajas, nagu ka kontsertreisil, mis viis nad Amsterdami, Pariisi, Hamburgi, Baden-Badenisse ja Berliini ning kus esitati nii Brahmsi kui ka Beethoveni palu.

Külalisesinemistena võib jätkuvalt nautida Paavo Järvi paljukiidetud Nielseni Sümfooniatsüklit koos Filharmooniaorkestriga, uusi külaskäike Viini Sümfoonikute, Müncheni Filharmoonikute, Dresdeni Linnakapelli, Berliini Filharmoonikute ja Berliini Linnakapelli juurde. Paavo Järvi dirigeeris 2016. aasta mais ka Praha Kevadfestivali avakontserte koos Tšehhi Filharmooniaorkestriga. Ta külastab jätkuvalt nii hr-Sümfooniaorkestrit (hr-Sinfonieorchester) kui ka Cincinnati Sümfooniaorkestrit, olles mõlema aupeadirigent.

Tema salvestuste nimistu on ulatuslik ja tema viimased ilmunud plaadid (mõlemad salvestati koos Frankfurti Raadio Sümfooniaorkestriga) sisaldavad Nielseni kõiki sümfooniaid (väljaandja: Sony) ja Elgari ning Waltoni tšellokontserte koos Steven Isserlisega.

Oma karjääri algusaegadest alates on Paavo Järvi pidanud oluliseks Eesti heliloojate toetamist. Nende hulka kuuluvad muuhulgas Arvo Pärt, Erkki-Sven Tüür, Lepo Sumera ja Eduard Tubin. Hetkel on ta Pärnu Muusikafestivali ja Järvi akadeemia kunstiline nõustaja. Akadeemias toetab ta noori talente meistriklasse juhtides. Ta on ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kunstiline nõustaja ja Eesti Rahvusringhääling nimetas ta 2012. aastal aasta muusikuks. 2013. aasta jaanuaris autasustas Eesti president Järvit tema silmapaistva panuse eest Eesti kultuuri Valgetähe teenetemärgiga. Ta on võitnud ka kaks Grammyt: ühe Sibeliuse kantaatide plaadi eest, mille ta salvestas koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Eesti Rahvusmeeskoori ja Ellerheina Tütarlastekooriga, ja teine Griegi Peer Gynti eest, mis on salvestatud koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.

www.paavojarvi.com