Henri Christofer Aavik (dirigent) on V Jevgeni Svetlanovi nimelise rahvusvahelise dirigeerimiskonkursi (2. preemia) ja VIII Rahvusvahelise Jorma Panula nimelise dirigeerimiskonkursi (1. preemia) laureaat. Alates 2024/25 hooajast on ta Pärnu Linnaokrestri peadirigent. 2023/24 hooajal tegi Henri oma debüüdi Põhja-Hollandi Sümfooniaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Samuti seob teda koostöö Haagi Residentieorkestri ja Haagi Kuningliku Konservatooriumi orkestriga.

Möödunud hooaega jäid esmakohtumised Läti Rahvusliku Sümfooniaorkesteriga, Bergi Sümfoonikutega (Saksamaa) ja kammerorkestriga Israel Camerata Jerusalem. Alates hooajast 2020/21 on ta juhatanud külalisdirigendina Rahvusooperis Estonia (Tšaikovski „Pähklipureja”, Verdi „La traviata”), olnud korduvalt külaliseks Pärnu Linnaorkestri juures ning aastal 2021 kutsus ta esmakordselt kokku orkestri Euroopas õppivatest noortest eesti muusikutest.

Henri on seisnud dirigendina arvukate tunnustatud kollektiivide ees, sh Zürichi Tonhalle Orkester, Monte-Carlo Filharmoonia Orkester, 18. Sajandi Orkester (Amsterdam), Sinfonia Rotterdam, Weimari Riigikapell, Jena Filharmoonia Orkester ja Orchestra Senzaspine (Bologna). Aastatel 2017–19 oli Henri Ilmenau Tehnikaülikooli (Saksamaa)  Sümfooniaorkestri kunstiline juht.

Tallinna Muusikakeskkoolis õppimise kõrvalt täiendas Henri end prof Jorma Panula noorte dirigeerimisklassis Soomes, jätkas õpinguid Saksamaal Weimaris ja Šveitsis Zürichis ning õpib hetkel mainekas Amsterdami ja Haagi Kuningliku Konservatooriumi magistriprogrammis. Ta on osalenud Riccardo Muti, Daniele Gatti, Paavo Järvi ja Bruno Weili meistrikursustel ning täiendanud end uue muusika alal Christof Löseri, Steffen Schleiermacheri, Rüdiger Bohni ja Zsolt Nagy käe all. Aastatel 2021-23 kuulus ta stipendiaadina Saksa Muusikanõukogu dirigentide foorumisse (Forum Dirigieren des Deutschen Musikrats).