Hans-Christian Aavik (viiul) on väljapaistvamaid Eesti viiuldajaid, kes on äratanud tähelepanu mitmekülgse stiili ning selgelt eristuva kõlaga. Tema kavad esindavad laia stiilivalikut Haydnist ja Mozartist kuni Schnittke ja Jessie Montgomeryni. Ta on Carl Nielseni nimelise rahvusvahelise konkursi I preemia laureaat (2022) ning pälvis 2022 Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ja Usedomi Muusikafestivali prestiižika muusikapreemia.

Hans Christian Aavik. Foto: Kaupo Kikkas

Solistina on Aavik esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Stuttgardi Kammerorkestri jpt ees. 2024. aasta hooaja tipphetkedesse kuulub Mozartile keskenduv kontserdisari „Aavik Salzburgis“ Tallinna Kammerorkestriga. Aavik tegutseb aktiivselt ka kammermuusikuna ja andis 2021 välja debüütplaadi „Aeternus“ koos pianist Karolina Aavikuga.

Viiulimängu alustas Aavik 5-aastaselt Tabasalu Muusikakoolis (õpetaja Piret Kreek) ning jätkas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Kaido Välja juhendamisel, hiljem Frankfurdi Muusika- ja Esituskunstide Kõrgkoolis Erik Schumanni viiuli- ning Angelika Merkle kammermuusikaklassis ja alates 2022. aastast Kronbergi Akadeemias. Ta on end täiendanud Julian Rachlini ja Evgeni Sinaiski juures ning paljudel meistrikursustel.

Aavik mängib Eesti Pillifondile kuuluval Giovanni Paolo Maggini viiulil (u 1610, Brescia, Itaalia), kasutades Victor Fétique’i poognat (u 1930, Prantsusmaa).