Ozan Çakar (metsasarv) sündis 1978. aastal Stuttgardis. Olles esmalt õppinud kuus aastat viiulit, sai ta esimesed metsasarve tunnid oma isalt Mahir Çakarilt, Stuttgardi Riigiteatri metsasarverühma soolosarvelt, olles siis 12-aastane.

Aastatel 1996 kuni 2002 õppis ta professor Marie-Luise Neuneckeri juures Frankfurdi Muusika- ja Teatriakadeemias. Sellele järgnes täiendõpe professor Thomas Hauschildi juhendamisel Franz Liszti Muusikaülikoolis Weimaris, kammermuusika õpingud professor Walter Hilgersi käe all ja “Instrumentalsolisti” magistrikraad professor Christian Dallmanni juures Berliini Kunstiülikoolis.

Ozan Çakar asus oma esimesele orkestritööle Esseni sümfooniaorkestris 1999. aastal. 2001. aastal oli ta tööl Frankfurti Ooperis ja 2003. aastalDuisburgi Deutsche Oper am Rheinis. Alates 2005. aastast on Ozan Çakar Berliini Saksa Sümfooniaorkestri metsasarverühma abikontsertmeistri ametikohal. Bayreuthi Festivaliorkestri liige on ta alates 2013. Aastast. Samuti mängib regulaarselt külalisena teistes  tuntud sümfoonia- ja ooperiorkestrites.

Ozan Çakaril on pikalt tegelenud ka noorte muusikute õpetamisega:  aastatel 2006–2008 õppejõuna Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis Berliinis, muusikakoolis Carl-Philipp-Emanuel Bach ja aastatel 2011–2022 Berliini Kunstide Ülikoolis ning Julius Sterni Instituudis Berliinis. 2018. aastast on ta Grazi Kunstiülikooli metsasarveprofessor. 2021. aastal asutas ta meistriklassi “Horn Akademie-Bayreuth”.