Loic Schneider

Loïc Schneider (flööt) on Genfis Šveitsi Romandie Orkestri flöödirühma kontsertmeister ning üks oma põlvkonna säravamaid flöödimängijaid.

Pärast õpingute alustamist Strasbourgis, oma kodulinnas, läks ta õppima Pariisi, esmalt Claude Lefèbvre’i juurde Pariisi regionaalsesse konservatooriumi (CNR) ja seejärel Sophie Cherrier’i juurde mainekasse Rahvuslikku Kõrgemasse Konservatooriumisse (CNSMDP), kus ta lõpetas 2005. aastal esimese preemiaga.

Juba enne õpingute lõppu, 2004. aastal, võitis ta Orchestre National de Lorraine Metz flöödrühma kontsertmeistri koha, kus ta töötas viis aastat, enne 2009. aastal Šveitsi Romandie Orkestriga ühinemist.

Loïc Schneider on osalenud paljudel rahvusvahelistel flöödikonkurssidel, kus teda saatis edu: eripreemia Rampali konkursil 2005. aastal (Pariis), 1. koht Nicoleti konkursil 2006. aastal (Peking), 2. koht Kobe konkursil 2009. aastal (Jaapan) ja lõpuks võitja prestiižikal ARD konkursil (München).

Kõik need auhinnad avasid talle uksed kõige mainekaimatele kontserdilavadele ja festivalidele üle maailma, eriti Euroopas ja Aasias, nii sooloartistina kui ka kammermuusikuna.

Alates 2015. aastast õpetab Loïc Schneider HEMU Lausannes assistendina José-Daniel Csatelloni klassis, mis võimaldab tal tasakaalustada täiuslikult oma tegevusi orkestrimängijana, sooloartistina ja õpetajana.