Jonas Bylund (tromboon) lõpetas oma õpingud Kuninglikus Muusikaakadeemias, Stockholmis, 1987. aastal ning oli seejärel tromboonirühma kontsertmeister Oslo Filharmoonia Orkestris. 1988. aastal võitis ta esikoha rahvusvahelisel soolomängijate konkursil CIEM ning 1989. aastal ARD-Wettbewerbi konkursi Münchenis. Hiljem oli Jonas tromboonirühma kontsertmeister Kuninglikus Stockholmi Filharmoonias ja Bambergeri Sümfoonikutes.

Jonas on esinenud solistina mitmete Euroopa juhtivate orkestritega, nagu Londoni Filharmoonia Orkester, Orchestre de Suisse Romande ja Baieri Raadio Sümfooniaorkester. Ta on ka aktiivne dirigent ning on töötanud paljude orkestrite vaskpilliansamblitega, sealhulgas HR Frankfurt, DSO Berliin, Sinfonieorchester Aachen, Gävle Sümfooniaorkester ja Rice’i Ülikooli Houstonis, Ameerika Ühendriigid.

Alates 1995. aastast on ta trombooni professor Hannoveri Muusika-, Teatri- ja Meediakõrgkoolis ning alates 2016. aastast ka trombooni professor Oslos asuvas Norra Muusikaakadeemias. 2022. aastal pälvis Jonas rahvusvahelise trombooniassotsiatsiooni Neill Humfeldi auhinna väljapaistva tipptasemel trombooni õpetamise eest.