Prof Diethelm Jonas (oboe) sai professoriks Musikhochschule Lübeckis aastal 2001 pärast seda, kui ta oli alates 1980. aastast olnud oboeprofessor Musikhochschule Trossingenis. Ta õppis Essenis Folkwangi Kunstide Ülikoolis, Londonis Kuninglikus Muusikaakadeemias koos Lady Evelyn Rothwell-Barbirolliga ja Freiburgis Musik Hochschules koos Heinz Holligeriga. Ta on võitnud arvukalt rahvuslikke ja rahvusvahelisi võistlusi.

Diethelm Jonas on olnud üle 25 aasta soolooboe Esseni Filharmoonia Orkestris, Baieri Raadio Sümfooniaorkestris ja Raadio Sümfooniaorkestris Stuttgartis paljude kuulsate dirigentide juhatusel, nagu Bernstein, Kubelik, Solti, Sinopoli, Leinsdorf, Böhm, Haitink, Celibidache, Giulini. Lucerne’i Festivaliorkestri liikmena isegi kümme aastat Claudio Abbado all.

Tema sooloetteasted ja meistriklassid viivad teda regulaarselt Taiwani, Hiinasse, Lõuna-Ameerikasse ja Jaapanisse. Tokyo Gedai Ülikoolis õpetab ta iga kahe aasta tagant külalisprofessorina.

Jonas on salvestanud enam kui 25 CDd, enamiku neist koos tema Aulos Kvinteti ja Bläseroktett Sabine Meyeriga. Paljud neist salvestistest on võitnud ECHO auhinna.