Amy Harman. Foto autor Kaupo Kikkas

Amy Harman on väga nõutud fagotisolist, kammermuusik ja õpetaja, kes on esinenud üle maailma.

Harman oli 2013. aastast kuni 2024. aastani professor Kuninglikus Muusikaakadeemias Londonis ning 2024. aastal nimetati ta fagoti professoriks Robert Schumanni Kõrgkoolis Düsseldorfis, olles Saksamaal esimene naisest fagotiprofessor.

Harman on hetkel Aurora Orchestra fagotirühma kontsertmeister, kuhu ta valiti aastal 2014, kuid esineb tihti ka Paavo Järvi Eesti Festivaliorkestri ja Mahleri Kammerorkestri koosseisus.

Solistina peab Harman oma tipphetekedeks Roxanna Panufniki fagotile ja keelpilliorkestrile kirjutatud kontserdi esiettekannet Royal Northern Sinfoniaga, Inglise Kammerorkestriga esitatud Straussi Concertinot, Suoni dal Folfo in Lerici festivalil esitatud Mozarti kontserti ja Stockhauseni Mittwoch aus Licht maailma esiettekandel lendava solistina esinemist.

Talle pühendatud kontserte on kirjutanud Olav Berg, Heloïse Werner, Brian Elias, Roxanna Panufnik, Robin Holloway ja Simon Holt. Harman oli ka esimene fagotist, kelle soolokontserti kandis otseetris üle BBC raadio 3.

Harmani artistiprofiilis on kesksel kohal ka kammermuusika, olles olnud 10 aastat Ensemble 360 liige ning esinedes Kaleidoscope’i Kammerkollektiiviga, mis on 2020. aastast Wigmore Hall’i partner ja on ka Briti puhkpillikvinteti Orisino liige.