Pärnu Muusikafestival, pressiteade 29.12.2023

16. jaanuaril alustavad Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkester Pärnu kontserdimajas oma Euroopa tuuri, mis ühtlasi on XIV Pärnu Muusikafestivali erikontsert.

Kaheksandat hooaega maailmas kontserte andvad Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkester (EFO) toovad uue tuuri avakontserdil kuulajate ette Eesti rahvusvaheliselt tuntuima helilooja Arvo Pärdi ning tema kaasaegse Ukraina helilooja Valentõn Sõlvestrovi loomingu. 20. sajandi klassikast on tuuri programmis Šoštakovitš, kel samuti tuli oma eluajal taluda repressioone.

Päev hiljem Tallinnas esitatakse teised turneel kavas olevad teosed. Edasi suunduvad muusikud nädalaks Kesk-Euroopasse. Dortmundis antakse kontsert, millega algab Arvo Pärdi loomingut tutvustav sündmusteseeria Saksamaal Põhja-Reini-Vestfaali liidumaal. Seejärel võetakse siht lõunasse – Stuttgarti ja Zürichisse, kus toimuvad järgmised kontserdid. Tuur lõpetatakse Euroopa suurtes kultuurimekades Viinis ja Münchenis.

EFO koosseisus osalevad tuuril Eesti orkestrites töötavad parimad muusikud, välisriikides karjääri tegevad eestlased ning paljude Euroopa tipporkestrite solistid. EFO dirigent Paavo Järvi nimetab kollektiivi üheks enda olulisimaks muusikaliseks väljundiks ning lubab traditsioonide jätkumist uuel aastal: kodupubliku ette naasevad nad XIV Pärnu Muusikafestivalil, mis toimub 9.–19. juulil 2024.

Bussiga EFO Euroopa turnee avakontserdile Pärnusse

16. jaanuaril kell 19 Pärnu kontserdimajas algava EFO Euroopa turnee avakontserdi publik on esimene, kel võimalik osa saada värsketest muusikalistest meeleoludest ja kavast EFO heakõlalises kodusaalis, kus orkester on teinud turneeks ettevalmistusi. Samal õhtul tutvustatakse publikule ka esmakordselt suvise Pärnu Muusikafestivali plaane.

Tagamaks mugavamat saabumist kontserdile paneb Pärnu Muusikafestival koos Lux Express Charteriga käima kontserdi eribussid, mis väljuvad 16. jaanuaril kell 16.30 Rahvusooper Estonia kõrvalt Otsa tänavalt ning  tagasi Tallinnasse saab bussiga samal õhtul pärast kontserdi lõppu Pärnu kontserdimaja parklast. Edasi-tagasi piletid bussile on saadaval Piletikeskuses.

Pärnu Muusikafestival on üks tuntumaid rahvusvahelisi klassikalise muusika festivale Eestis, mis ühendab Järvi Akadeemia ehk õpitoad noortele muusikutele, kõrgetasemelise kontsertprogrammi ja Paavo Järvi juhtimisel ja juhatamisel tegutseva Eesti Festivaliorkestri, mis on tuuritanud väärikates kontsertmajades üle Euroopa, samuti esinenud BBC Promsil Albert Hallis. Orkester esineb alati kord aastas kodupubliku ees Pärnus, Pärnu Muusikafestivalil.  Lähem info www.parnumusicfestival.ee 

 Lisainformatsioon: Kristjan Hallik, Pärnu Muusikafestivali tegevjuht, tel 56 568 754

foto Kaupo Kikkas

Similar Posts