Marius Järvi (tšello) on sündinud 1981. aastal Tallinnas ja hakkas tšellomänguga tegelema 4-aastaselt. 1987 astus ta Tallinna Muusikakeskkooli, Laine Leichteri tšelloklassi. 1995 jätkas Marius Järvi õpinguid Lahtis Päijät-Häme konservatooriumis Jouko Paavola õpilasena. 2000. aastal alustas ta õpinguid Sibeliuse Akadeemias professor Martti Rousi juhendamisel.

Marius Järvi on edukalt osalenud ning preemiaid pälvinud mitmel konkursil. 1989 saavutas ta III koha rahvusvahelisel noorte tšellistide konkursil Tšehhoslovakkias Ústí nad Orlicís, 1995. aastal I koha Eesti noorte keelpillimängijate konkursil ning 2002. aastal peaauhinna Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio”. Seitsmel korral on ta osa võtnud maailma ühest suuremast tšellofestivalist Kronbergis Saksamaal. Marius on end täiendanud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassides, sh Frans Helmerson, David Geringas, Arto Noras, Maria Tchaikovskaja, Gary Hoffman, Marko Ylönen, Jan-Erik Gustafsson, Hannu Kiiski, Robert Cohen, Thorleif Thedéen, Timo Hanhinen.

Marius Järvi on esinenud solisti ja kammermuusikuna paljudes Euroopa riikides (Saksamaal, Belgias, Hispaanias, Portugalis, Rootsis, Tšehhis, Soomes jm). Ta on esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Turu Filharmooniaorkestri, Eesti Festivaliorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja teiste ees dirigentide Neeme järvi, Paavo Järvi, Risto Joosti, Paul Mägi, Tibor Boganyi, Atso Almila, Anu Tali ja Kaisa Roose juhatusel. Marius Järvi on kaasa teinud ka mitmetel plaadistustel, sealhulgas solistina plaadil “Urkutaikuri” (2001), Rene Eespere tšellokontserdi “Concertatus Celatus” (pühendusega Marius Järvile) plaadistusel jpt. 2000 ilmus Marius Järvi sooloplaat “Via” koostöös maailmakuulsa organisti Kalevi Kiviniemiga. Aastatel 2005–2013 töötas ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ja on Hulencourt Soloists Chamber Orchestra ja Eesti Festivaliorkestri liige. Alates 2014. aastast on ta Rahvusooper Estonia orkestri tšellist ning töötab ka õppejõuna Vanalinna Hariduskollegiumis. Marius Järvi kuulub kammermuusika ansamblitesse Järvi Instrumentalists ja Estonian Cello Ensemble.