Avastamisrõõm ja pidev uute horisontide poole püüdlemine kirjeldavad Grammyga pärjatud Läti riiklikku kammerorkestrit Sinfonietta Rīga kõige paremini. Alates orkestri asutamisest 2006. aastal on selle kunstiline juht ja peadirigent Normunds Šnē. Sinfonietta Rīga muusikud on vilunud, erudeeritud ja pakatavad loomingulisusest. Nad uurivad usinalt barokiajastu ja mõlema Viini koolkonna muusikalist pärandit, samuti tutvustavad innukalt 20. sajandi muusikalisi fenomene ja stiile, otsides samas jätkuvalt kaasaegse muusika säravaimaid tippe. Orkestri ambitsiooniks on ka kammersümfoonia žanri edendamine ja arendamine läti muusikas, mistõttu Sinfonietta Rīga tellib kaasaegsetelt läti heliloojatelt kaks korda aastas uue kammersümfoonia.

Sinfonietta Rīga teeb sageli koostööd külalisdirigentidega ning on lavale toonud temaatiliselt ja stiililiselt mitmekesiseid kavu koos Paavo Järvi, Heinz Holligeri, John Storgårdi, Christoph Poppeni, Olari Eltsi, Juha Kangase ja Tõnu Kaljustega.

Sinfonietta Rīgaga koos esinenud säravate solistide hulgas on klassikalised lauljad Julia Lezhneva ja Inga Kalna; pianistid Kristian Bezuidenhout, Nelson Goerner, Behzod Abduraimov ja Jevgeni Sudbin; rahvusvaheliselt tunnustatud läti organist Iveta Apkalna; viiuldajad Isabelle Faust, Kolja Blacher, Alina Ibragimova, Vineta Sareika, Baiba Skride, Pekka Kuusisto ja Thomas Zehtmair; tšellistid Sol Gabetta ja Jean-Guihen Queyras ning ukrainlasest vioolamängija Maxim Rysanov. Orkester on teinud koostööd ka klarnetisti ja helilooja Jörg Widmanni, tromboonisolist Christian Lindbergi, löökpillimängijate Martin Grubingeri, Evelyn Glennie ja Peter Erskine’iga, akordionist Ksenija Sidorova, argentiina bandoneonimängija Marcelo Nisinmani, oboist Aleksei Ogrintšuki ning vanamuusika ekspertide Andrew Lawrence-Kingi ja Enrico Onofriga. Aastate jooksul on orkestril kujunenud tihe loominguline sõprus Läti Raadio Koori ja selle dirigendi Sigvards Kļava ning Läti Riikliku Koori “Latvija” ja selle dirigendi Māris Sirmaisega ja ta on esitanud nendega märkimisväärseid kavasid.

Lisaks aktiivsele kontserdielule Lätis ja kahes ülejäänud Balti riigis on Sinfonietta Rīga esinenud Amsterdami Concertgebouw’s ja Muziekgebouw’s, Hamburgi Elbphilharmonies ja Laeiszhalles, Kölni Filharmoonias, Müncheni Herkulessaalis ja Frankfurdi Ooperis. Hollandis on orkester esinenud mitu korda Rotterdami De Doelenis ning Eindhovenis, Groningenis ja Enschedes. Sinfonietta Rīga on vallutanud publiku südamed ka New Yorgi Lincolni Keskuses.

Sinfonietta Rīga on sagedane külaline erineva suurusega festivalidel Lätis ja välismaal. 2016. ja 2021. aastal avas orkester maestro Paavo Järvi juhtimisel Pärnu Muusikafestivali. Mitmel korral on orkester külastanud silmapaistvat Läänemere festivali (Baltic Sea Festival) Stockholmis. Koos Läti Raadio Kooriga esines Sinfonietta Rīga Arvo Pärdi teoste autoriõhtuga Hamburgi Elbphilharmonies introvertse kunsti festivalil “Lux Aeterna” (2017) ja Kissingeri suvefestivalil Baierimaal (2018). Läti Vabariigi väljakuulutamise 100. aastapäeva tähistamiseks osales Sinfonietta Rīga 2018. aasta oktoobris esmakordselt kaasaegse kunsti festivalil Café Budapest ning andis koos akordionist Ksenija Sidorovaga kontserte Malmö, Göteborgi ja Örebro kontserdisaalides.

2020. aastal alustas Sinfonietta Rīga uut traditsiooni kammermuusika kontserdisarjaga “Summer Nights”, kutsudes publikut spetsiaalselt kureeritud kavu kuulama Riia kaasaegse kunsti keskusesse Zuzeum.

Oma muusikalise ja kultuurilise panuse eest on Sinfonietta Rīga saanud viis korda Läti Suure Muusikaauhinna, viimase neist Gérard Grisey teose “Vortex” esituse eest Läti Uue Muusika Päevadel 2021. aasta aprillis. Osalemine eesti helilooja Arvo Pärdi teose “Adam’s Lament” salvestusel (ECM) tõi orkestrile tunnustatud Grammy auhinna. Sinfonietta Rīga on salvestanud veel mitmeid albumeid, mille on välja andnud tema pühendunud partnerid Wergo, Ondine, Onyx, Edition Records, Challenge Records, Signum Records ja Läti riiklik plaadifirma SKANI. Aastal 2020 andis orkester välja stuudioalbumid koos vioolamängija Maxim Rysanoviga (BIS Records) ja ooperilaulja Marina Rebekaga (“Credo”, valik vaimulikku ja spirituaalset muusikat; Primo Classic). Aastatel 2021–2022 osales Sinfonietta Rīga kahel SKANI poolt välja antud albumil – antoloogias, mis sisaldab Läti kaasaegsete heliloojate Platons Buravickise, Ruta Paidere, Andris Dzenītise ja Linda Leimane teoseid, ning helilooja Krists Auznieksi topeltalbumil teosega “Coiled Horizon” elektrikitarrile ja kammerorkestrile, mida esitab Ameerika kitarrist JIJI. Sinfonietta Rīga uusim salvestus on saksa tšellist Simone Drescheri debüütalbum “Humanity” (2022, GWK Records).