New Ideas Chamber Orchestra NICO. 2006. aastal tekkis toona 19-aastasel Leedu heliloojal Gediminas Gelgotasel idee leida ansambel, mis esitaks tema muusikat ja aitaks ellu viia tema kunstilisi eesmärke. Nüüd, ligi 15 aastat hiljem, esitab NICO muusikat parimates kontserdisaalides, kõnetades publikut kütkestavate ja ainulaadsete etteastetega.

NICO ainulaadse kontseptsiooni allikas on suures osas Gelgotase helikeel, milles klassikalise muusika väljendusvõtted on vürtsitatud popmuusika mõjutustega. Muusikud esitavad teoseid peast, kasutades seejuures ebatraditsioonilisi keelpillitehnikaid ja inimhäält. See kõik kokku loob põneva kontserdikogemuse, kus lõhutakse piire eksperimentaalse, minimalistliku ja kaasaegse kunsti ning populaarse peavoolu muusika vahel. NICO kontsertidel võib sageli kuulda ka maailmakuulsate klassikateoste seadeid – olgu selleks siis Bach, Vivaldi või Mozart –, aga ka uuema aja minimalistide, nagu Riley, Glassi, Taveneri ja Pärdi muusikat. NICOt kuulates võib tekkida soov vaadata endasse ja mediteerida või lihtsalt püsti tõusta ja tantsida – efekt on lummav ja tulemus inspireeriv igas vanuses kuulajale.

NICO on astunud üles prestiižsetes kontserdisaalides ja festivalidel, nagu näiteks Leipzigi Gewandhaus, St Martin-in-the-Fields ja Roundhouse Londonis, Odessa ja Peterburi filharmoonia, Usedomi muusikafestival, Toulon (Prantsusmaal), “Odessa Classics” (Ukrainas), Ventura (USAs). Ansambel on pälvinud ka rahvusvahelise pressi tähelepanu, esinedes nt raadiokanalis Classic FM. Lisaks arvukatele kontsertidele Euroopas, Aasias ja USAs on ansambel esinenud Tema Pühadusele Dalai-Laamale ja paavst Franciscusele. Ansambli viimane plaat salvestati prestiižses Suurbritannias Real World Studios. Eelmised plaadid on salvestatud sellistes stuudiotes nagu Paramount (Los Angeles), Metropolis (London), Peermusic Classical (Hamburg). NICO teeb koostööd mitmete tuntud artistidega, nagu Kristjan Järvi, David Geringas, Roman Patkoló, Mari Samuelsen, Avi Avital, Ksenija Sidorova, Kirill Troussov, Ole Edvard Antonsen jpt.