Briti dirigent, organist ja pianist Wayne Marshall on maailmas tuntud ja hinnatud oma musikaalsuse ja mitmekülgsuse poolest. Ta on õppinud Manchesteri Chethami muusikakoolis, Londoni kuninglikus muusikakolledžis ning Viini muusikakõrgkoolis. 2007. aastal sai ta Milano Giuseppe Verdi sümfooniaorkestri peakülalisdirigendiks; aastatel 2014–2020 töötas ta Kölni WDR orkestri peadirigendina.

Wayne Marshall on Gershwini, Leonard Bernsteini ja teiste 20. sajandi heliloojate tunnustatud interpreet. Viimase aja olulisemad, kriitikute poolt kõrgelt tunnustatud esinemised on: debüüt Berliini filharmoonikutega Waldbühne laval, Gershwini “Porgy ja Bessi” uuslavastus Theater an der Wien’is, esinemised Tonkünstleri orkestri, Tšehhi, Rotterdami, Oslo ja Strasbourgi filharmooniaorkestritega, Frank Zappa projekt SWR orkestriga, ringreis Het Gelders Orkesti ja ReisZuid-Nederlandiga (Bernsteini “Wonderful Town”), “Porgy ja Bessi” kontsertettekanne Praha Raadio filharmooniaorkestriga, ringreis Ühendkuningriigis Chineke! ja BBC Singers’iga.

Ta on palju salvestanud suurtele plaadifirmadele ja saanud ECHO auhinna CD “Gershwin Songbook” eest. Oma viimastel heliplaatidel musitseerib ta nii dirigendi, organisti kui pianistina. 2021. aastal pälvis Wayne OBE (Order of the British Empire) – Tema Majesteedi Kuninganna autasu. 2004. aastal nimetati ta Bournemouthi ülikooli audoktoriks, 2016. aastal pälvis ta teenete eest prestiižse auhinna Barbadose valitsuselt – Golden Jubilee Award.