Stefan Dohr (metsasarv) on Berliini filharmoonikute esimene sarvemängija. Solistina on ta teinud koostööd maailma juhtivate dirigentidega, sh Sir Simon Rattle, Claudio Abbado, Daniel Barenboim, Bernhard Haitink, Christian Thielemann, Daniel Harding, Ingo Metzmacher, Neeme Järvi, Paavo Järvi, Tadaaki Otaka, Dima Slobodeniuk, Kazushi Ono, Gustavo Gimeno, John Storgårds ja Marc Albrecht. Ta on esitanud kontserte selliste orkestritega nagu Berliini filharmoonikud, Mahleri k​ammerorkester, Los Angelese filharmooniaorkester, NHK sümfooniaorkester (Tokyo), Deutsche Kammerphilharmonie Bremen, Rootsi Raadio sümfooniaorkester, Berliini Ringhäälingu sümfooniaorkester, Oslo filharmoonia, Pariisi kammerorkester, Hispaania rahvusorkester, Shanghai filharmoonia ja Osaka filharmoonia.

Lisaks klassikaliste ja romantiliste teoste esitamisele laiendab Stefan pidevalt oma pilli repertuaari, tellides ja esitades tänapäeva tuntumate heliloojate uusi teoseid. Viljaka kammermuusikuna on ta ansambli Wien-Berlin, Berliini filharmoonia kammermuusika seltsi ja Berliini filharmoonia okteti alaline liige. Ta on esinenud selliste nimekate muusikutega nagu Maurizio Pollini, Ian Bostridge, Lars Vogt, Kolja Blacher, Markus Becker, Guy Braunstein, Mark Padmore ja Kirill Gerstein.

Stefan õppis Essenis ja Kölnis ning alustas oma karjääri 19-aastaselt Frankfurdi ooperi esimese sarvemängijana. Sel ajal esines ta sageli ka koos Ensemble Moderniga. Enne 1993. aastal praegusele ametikohale asumist töötas ta esimese sarvemängijana Nice’i filharmooniaorkestris, Deutsche Symphonie-Orchester’is ning Bayreuthi ja Luzerni festivaliorkestris. Kirgliku õpetajana on ta Londoni kuningliku muusikakõrgkooli külalisprofessor ning Sibeliuse akadeemia, Herbert von Karajani akadeemia ja Berliini Hanns Eisleri muusikakõrgkooli õppejõud.