Nicolas Dautricourt on oma põlvkonna säravaimad ja aktiivsemaid prantsuse viiuldajad. Ta on pärjatud Cannes’is rahvusvahelisel Midemi muusikamessil tiitliga ADAMI Classical Discovery of the Year, pälvinud Musée Sacem’i George Enescu auhinna, osalenud külalisartistina Toulouse’i konkursil “Victoires de la Musique”.

Nicolas Dautricourt, Bach & Beyond, Saint Mandé Classic-Jazz Festival, St Mandé, Hôtel de Ville, 23 mars 2019. avec Nicolas Dautricourt : violon

2019. aastal debüteeris ta Pariisi filharmoonias koos Orchestre National d’Île-de-France’iga, esitades Prokofjevi 2. viiulikontserdi briti dirigendi Jamie Phillipsi juhatusel. Ta astub regulaarselt üles nimekatel rahvusvahelistel kontserdilavadel, nagu Kennedy keskus, Alice Tully Hall, Wigmore Hall, Tšaikovski-nim kontserdisaal Moskvas, Tokyo Bunka Kaikan, Salle Pleyel, Cité de la Musique ja Théâtre des Champs-Élysées. Dautricourt on esinenud ka paljudel festivalidel, nagu Lockenhausi kammermuusikafestival, Enescu festival Bukarestis, Music@Menlo, Folles Journées Nantes’is, Jazz à Vienne, Marciaci jazzifestival ja Jazz à la Grange, Pärnus, Ravinias, Sintras, Davosis ja Tokyos. Ta on soleerinud selliste kollektiivide ees, nagu Detroidi sümfooniaorkester, kuninglik filharmooniaorkester, Prantsuse rahvusorkester, SWR Saarbrücken, Aacheni sümfooniaorkester, Orchestre National du Capitole de Toulouse, Quebeci sümfooniaorkester, Oulu Sinfonia, Liège’i filharmoonia, Sinfonia Varsovia, Novosibirski filharmoonia, Mehhiko filharmoonia jne. Ta on õppinud Philip Hirschhorni, Miriam Friedi ja Jean-Jacques Kantorow’ juures ja on pärjatud auhindadega rahvusvahelistel Wieniawski ja Lipizeri viiulikonkurssidel. Alates 2021. aastast õpetab Dautricourt Versailles’i regionaalkonservatooriumis. Nicolas Dautricourt mängib Antonio Stradivari viiulil “Château Pape-Clément” (Cremona, 1713). 2021. aasta jaanuaris pärjas Prantsusmaa kultuuriministeerium ta tiitliga Chevalier des Arts et des Lettres.