
Eestis sündinud Grammy nominendist fagotivirtuoosi Martin Kuuskmanni karismaatilised ja mõjuvad etteasted maailma kontserdilavadel on teinud temast ühe kaasaja juhtivatest sooloesinejatest. Solistina on Martin Kuuskmann üles astunud koos dirigentide Neeme, Paavo ja Kristjan Järvi, Robert Spano, Tõnu Kaljuste, Risto Joosti, Mihhail Gertsi, Nikolai Aleksejevi, Leonid Grini, Anu Tali, Kirk Trevori, Rossen Gergoviga ning orkestritest Eesti Riiklik Sümfooniaorkestri, Orchestre de la Suisse Romande, MDR Leipzigi Raadio Sümfooniaorkestri, Tšiili Rahvusorkestri, Tallinna Kammerorkestri, St. Luke’s Orkestri, Eesti Festivaliorkestri, Porto Alegre Sümfooniaorkestri, Macao Orkestri, Indianapolise Kammerorkestri, Absolute Ensemble, 1B1 Ensemble, Norrlandsopera Sümfooniaorkestri ja paljude teistega.
Nihutades pidevalt piire uute kunstiliste ja tehniliste võimaluste otsinguil, on Kuuskmann ette kandnud 11 fagotikontserdi esmaesitust. Need kontserdid on kirjutanud ja temale pühendanud mitmed tänapäeva silmapaistvaimad heliloojad, nagu Erkki-Sven Tüür, Christopher Theofanidis, Eino Tamberg, Tõnu Kõrvits, Ülo Krigul, Gene Pritsker, David Chesky, Gregor Huebner ja Charles Coleman. Kuuskmanni koostööprojektid heliloojatega, nagu Daniel Schnyder, Helena Tulve ja džässiikoon John Patitucci on viinud uute sooloteoste loomiseni, ulatudes fagotist ja keelpillikvartetist kuni elektrifagoti ja elektroonikani. 2013. aastal pälvis kõrge tunnustuse Kuuskmanni debüütkontsert Carnegie Hallis Zankeli saalis, koos Ameerika Heliloojate Orkestriga tuli esitusele Christopher Theofanidise „Fagotikontsert“. Olles tuntud Luciano Berio monumentaalse sooloteose „Sequenza XII“ oskusliku esitajana, kutsuti Kuuskmann solistiks New Yorgi filharmooniaorkestri „Berio Päevale“ Lincoln Centre’i Rose Theater saalis. 2011. aastast on Kuuskmanni igal aastal kutsutud solistina esinema Rahvusvahelise Topeltlesthuulikupillide Ühingu kokkutulekutele.
Kuuskmann on mänginud esimest fagotti Eesti Festivaliorkestris alates selle asutamist maestro Paavo Järvi poolt 2011. aastal ning on olnud hinnatud külalisesinejaks muuhulgas Bremeni Musikfestil, Landsbergi, Kuhmo, Gaia, Umeå, Victoria, Nargeni ja Gstaadi
Menuhini festivalidel. Kirgliku kammermuusikuna on Kuuskmann Berliinis asuva Trio Manni kaasasutaja koos oboemängija Christoph Hartmanni (Berliini Filharmooniaorkester) ja pianist Hendrik Heilmanniga. Kuuskmann on saatnud Berliini Filharmooniaorkestri kõrgelt tunnustatud ansambleid, Berlin Philharmonic Winds ja Ensemble Berlin’i külalisliikme ja solistina mitmetel rahvusvahelistel kontserdituuridel. Kammermuusikuna on ta teinud koostööd Kirill Gernsteini, Stephen Williamsoni, Riccardo Moralesi, Gordon Hunti, Maarika Järvi, Ole Edvard Antonseni, David Taylori, Ron Pattersoni, Matthew Hunti, Jovino Santos Neto, John Patitucci, Daniel Schnyderi, Miguel Kertsmani ja teiste hinnatud artistidega. Kuuskmann on New Yorgis asuva Absolute Ensemble asutajaliige ja fagotisolist.

2007. aastal esitati Kuuskmann David Chesky fagotikontserdi salvestusega Grammy nominendiks. Kuuskmanni kõrgelt hinnatud sooloplaat „Nonstop“ ning teised sooloalbumid on välja antud ERP, Simax, Erdenklang, CCn’C ja Chesky plaadifirmade alt. Tema uusim album „Bassoon Concertos“ ilmus koostöös ERP-ga ja sisaldas kauaoodatud salvestust Christopher Theofanidise fagotikontserdist ning Mozarti ja Hummeli teoste live- kontsertsalvestusi. Kuuskmanni salvestused ning transkribeeritud teoste esitused on olnud aluseks mitmete uute seadete loomisel fagotile ja klaverile, sh Universal Editions’i poolt välja antud Arvo Pärdi särav „Spiegel im Spiegel“ ning Editions Kunzelmanni alt ilmunud Daniel Schnyderi „Fagotisonaat“. Kuuskmanni live- ja salvestatud sooloesinemisi on sageli üle kantud erinevates raadiojaamades üle kogu maailma. Lisaks filmi- ja videomängude muusikale on Kuuskmann salvestanud terve fagoti heliraamatukogu tunnustatud Cinesample Cinepro Winds online tarkvarapaketile.
Kuuskmann tegutseb aktiivselt ka õppejõuna ning on fagoti eriala professor Denveri Ülikooli Lamonti Muusikakoolis. Ta on õpetanud Manhattani Muusikakoolis New Yorgis ning viib sageli läbi meistriklasse erinevates riikides üle kogu maailma. Õppejõuna on ta alates 2011. aastast regulaarselt osalenud Pärnu Muusikafestivalil, aga ka Lõuna-Ameerika juhtivatel Campos do Jõrdau, Curitiba ja Sesc Pelotas festivalidel Brasiilias. Kuuskmann on mitu aastat töötanud õppejõuna Šveitsis Arosa Muusikaakadeemias.
Alates 2010. aastast on ta Berliinis asuva Kristjan Järvi juhitud Läänemere Noorte Filharmooniaorkestri puupuhkpillide juhendaja.
Kuuskmann lõpetas bakalauresekraadiga Manhattani Muusikakooli ning pälvis magistrikraadi Yale’i Muusikakoolist, olles mõlemasse ülikooli saanud täisstipendiumi. Tema mentorite hulka kuuluvad Stephen Maxym, Frank Morelli, Rufus Olivier ja Vernon Read. Martin Kuuskmann teeb koostööd Bernd Moosmann fagotimeistrite, Miller Marketing Company ja Legere Reedsiga.
www.martinkuuskmann.com