Joshua Bell (s 1967, viiul) on üks meie aja kuulsamaid artiste; ta annab soolokontserte, mängib kammermuusikat, on soleerinud praktiliselt kõigi maailma suuremate orkestrite ees, samuti tegutseb ta dirigendina. Ta on olnud kuus korda Grammy auhinna nominent ja saanud 2007. aastal Avery Fisheri auhinna. Joshua Bell on sündinud Indiana osariigis Bloomingtonis, viiulit hakkas ta õppima nelja-aastaselt ja 12-aastaselt alustas õpinguid oma mentori Josef Gingoldi juures. 14-aastaselt debüteeris Bell koos Riccardo Muti ja Philadelphia orkestriga, 17-aastaselt oli tal esimene esinemine Carnegie Hallis St Louisi sümfooniaorkestriga. 18-aastaselt allkirjastas Bell Deccaga oma esimese plaadilepingu ja sai Avery Fisheri stipendiumi. Järgnenud aastatel pälvis Bell mitmeid tiitleid, nt Musical America nimetas ta aasta instrumentalistiks (2010), maailma majandusfoorum aasta nooreks globaalseks liidriks (2007), 2000. aastal nimetati ta Indiana elavaks legendiks. 2011. aastast on Bell Academy of St Martin in the Fields muusikadirektor ja dirigent (Sir Neville Marrineri järglasena, kes asutas selle orkestri 1959. aaastal). Tema esimene koostöö selle kollektiiviga oli 1986. aastal, kui Marrineri dirigeerimisel lindistati Bruchi ja Mendelssohni kontserdid. Seejärel valmisid seesugused heliplaadid, nagu “Four Seasons”, “Voice of the Violin”, “For the Love of Brahms” ja viimati “Bruch: Scottish Fantasy”, mis esitati 2019. aastal Grammy auhinnale.

Bell on olnud aktiivne tellima ja esiettekandele tooma uudisteoseid, nõnda on valminud John Corigliano, Behzad Ranjbarani ja Nicholas Maw’ viiulikontserdid ja Edgar Meyeri topeltkontsert. 1998. aastal mängis Bell sisse John Corigliano muusika filmile “Red Violin”, mis tõi suure tunnustuse ja palju tähelepanu nii interpreedile kui heliloojale. Sellele on järgnenud rida filmiprojekte, nt “Ladies in Lavender” (2004), “Defiance” (2008) jt. 

Bell on teinud koostööd paljude eri valdkondade muusikutega, nt Renée Fleming, Chick Corea, Regina Spektor, Wynton Marsalis, Chris Botti, Anoushka Shankar, Frankie Moreno, Josh Groban ja Sting. Sony Classicali artistina on ta lindistanud üle 40 albumi, need on pälvinud Grammy, Mercury, Gramophone’i ja Opus Klassiku auhindu. Bell on aktiivselt seotud ka haridusprogrammiga Education Through Music and Turnaround Arts, mis võimaldab instrumendi- ja kunstiõpetust lastele, kes muidu ei pruugi klassikalisele muusikale ligi pääseda. Belli olulisemad sündmused hooajal 2021/2022 on esinemine Academy of St Martin in the Fields’iga BBC “Promsil” ning turneel Euroopas ja USAs, kontserdid Philadelphia orkestriga Verbier’ festivalil, esinemised Minnesota orkestri ja New Yorgi filharmoonikutega, kontserdireisid Iisraeli filharmoonikute ja NDR Elbphilharmonie orkestriga. Joshua Bell mängib 1713. aastal Antonio Stradivari valmistatud nn Hubermani viiulil.