Taani löökpillimängija Henrik Knarborg Larsen on esinenud solistina ja kammermuusikuna kogu Skandinaavias, Euroopas, USAs ja Aasias. Ta on löökpilliosakonna juht Aarhusi/Aalborgi Kuninglikus Muusikaakadeemias, kus ta kujundas löökpilliõpetuse ümber kaasaegsete põhimõtete järgi, mis hõlmavad interpretatsiooniteooriat, harjutamisstrateegiat ning keha ja meele teadvustamist ja on inspireeritud Jaapani võitluskunstist Ki-Aikido.

Ta on õpetanud oma põhimõtteid õpilastele meistriklassides üle maailma, sealhulgas sellistes kuulsates asutustes nagu Juilliardi kool, Sibeliuse Akadeemia Soomes ja Amsterdami Konservatoorium.

2007. aastal esietendus Pariisis tema soololavastus “Les sons de l’art”, mis oli teatri- ja kaasaegse muusika etendus. 2014. aastal sai ta löökpillimängija koha Aarhusi Sinfoniettas, Taani vanimas ja mainekaimas nüüdismuusika ansamblis. 2015. aastal tutvustas Henrik Knarborg Larsen uut lähenemist esinemisvideotele; ta avaldas loomeuurimusliku artikli Simon Steen-Anderseni sooloteosest löökpillidele “Split Point” (kirjutatud Larsenile) ning esitas selle teose 2016. aastal maailma suurima löökpillifestivali PASICi mainekal avakontserdil.

Aastatel 2017–2019 sai ta Taani Kunstinõukogult toetust ulatusliku loomeuurimusprojekti jaoks. See hõlmas tema Ki-Aikido meetodite uurimist ja löökpillirepertuaari valitud meistriteoste spetsiaalseid videosalvestusi.

“Minu soov on muuta muusika roll ühiskonnas tähtsamaks ja aidata inimestel olla elus loovam ja kuulata rohkem. Minu vana Freiburgi õpetaja Bernhard Wulff ütles, et kui me suudaksime panna ühiskonna toimima nagu hea kammermuusika ansambli, oleksime kõik õnnelikumad.”

Larsen otsib pidevalt erakordseid muusikuid, kellega koostööd teha ja oma stiili edasi arendada, mida ta on loonud ja mänginud koos erinevate nii rahvusvaheliste kui ka Taani ansamblitega.