Florian DONDERER (s 1969, viiul, Eesti Festivaliorkestri kontsertmeister)

Florian Donderer on hinnatud nii kammermuusiku, solisti, kontsertmeistri kui heliloojana. Ta on õppinud Berliinis ja Londonis ja oli prof Thomas Brandise assistent Berliini kunstide ülikooli juures. Õpingute ajal pälvis ta Berliini filharmoonikute Karajani akadeemia stipendiumi. Ta oli Berliini Oriol Ensemble’i pikaaegne liige nii kontsertmeistri kui solistina. Florian Donderer on ka Signum-kvarteti esimene viiul; see on üks tänapäeva muusikamaailma seikluslikumaid ja väljapaistvamaid keelpillikvartette; esinetud on sellistes kuulsates saalides nagu Berliini Boulezi saal, Hamburgi Elbphilharmonie, Londoni Wigmore Hall, Amsterdami Concertgebouw. Ta on Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni kontsertmeister alates 1999. aastast, samuti on ta Eesti Festivaliorkestri kontsertmeister. Florian teeb koostööd silmapaistvate muusikutega, sh Paavo Järvi, Steven Isserlis, Lars Vogt, Viktoria Mullova, Elisabeth Leonskaja ning oma abikaasa Tanja ja abikaasa venna Christian Tetzlaffiga. Ta on sage külaline olulisematel muusikafestivalidel, nagu Bergeni pidunädalad, Bonni Beethoveni festival, Berliini pidunädalad, ja on Saksamaa ühe tuntuma muusikafestivali “Spannungen” põhiliige. Florian Donderer on enim tuntud kunstilise juhi ja kontserte juhatava kontsertmeistrina. Ta on teinud koostööd juhtivate kammerorkestritega, nagu Šoti, Baseli, Norra kammerorkester ja Camerata Bern. Heliloojana debüteeris ta Berliini filharmoonias koos Ensemble Orioli ja Christiane Oelzega. Ta on juhatanud teiste seas selliseid kollektiive, nagu Kammerakademie Neuss, Südwestdeutsches Kammerorchester Pforzheim ja Luzerni keelpillifestival. Ta on Saksamaa ühe pikima ajalooga muusikafestivali, Rottweili linna kammermuusikafestivali kunstiline juht. 

Florian mängib viiulil, mille valmistas 2003. aastal Saksa viiulimeister Peter Greiner ning poogna on teinud Nico Plog Antwerpenist.

www.floriandonderer.de

BREMEN, 05.11.2015, Florian Donderer leitet Generalprobe in der Glocke © Joerg Sarbach J o e r g S a r b a c h, G o t h a e r S t r. 55, 2 8 2 1 5 B r e m e n, Tel. 0421- 35 24 16, mobil 0171 – 834 85 85, joerg@foto-sarbach.de IBAN DE91 0090 0280 6941 00