
Fazıl Say on oma erakordse pianistliku võimekusega juba üle 25 aasta paelunud publikut ja kriitikuid viisil, mis on muutunud haruldaseks tänapäeva üha materiaalsemas ja keerukamas klassikalise muusika maailmas. Kontserdid selle kunstnikuga on midagi enamat kui tavaline. Need on otsekohesemad, avatumad ja põnevamad. Lühidalt öeldes puudutavad nad otse südant.
Alates oma karjääri algusest on ta esinenud paljude tuntud Ameerika ja Euroopa orkestrite ning mitmete juhtivate dirigentidega, esitades mitmekesist repertuaari, mis ulatub Bachist Viini klassika (Haydn, Mozart ja Beethoven), romantilisele ja kaasaegsele muusikani, sealhulgas tema enda klaveriteoste jaoks.
Külalisesinejana on Fazıl Say astunud üles arvukates riikides kõigil viiel kontinendil, tehes koostööd mitmete kammermuusikutega. Ta esineb suurepärases duos viiuldaja Patricia Kopatchinskajaga; teiste märkimisväärsete koostööpartnerite hulka kuuluvad Maxim Vengerov, Minetti kvartett, Nicolas Altstaedt ja Marianne Crebassa.
Heliloojana on Fazıl Say tellimustöid teinud Salzburgi Festivalile, WDR-ile, Müncheni Filharmoonikutele, Schleswig-Holstein Musik Festivalile, Festspiele Mecklenburg-Vorpommernile, Wiener Konzerthausile, Dresdner Philharmoniele, Fondation Louis Vuittonile, Orpheus Chamber Orchestrale, Bostoni Sümfooniaorkestrile ja BBC-le, teiste hulgas. Tema loomingu hulka kuulub viis sümfooniat, kaks oratooriumit, mitmesuguseid soolokontserte ja arvukalt klaveri- ja kammermuusikateoseid. Septembris 2022 esietenduvad tema viies sümfoonia ja kontsert orelile, trompetile ja orkestrile koos Christian Schmitti ja Matthias Höfsiga Musikfest Bremenis. Sergei Nakariakov ja Gábor Boldoczki esitavad esmakordselt kahele trompetile ja orkestrile loodud kontserdi Palotzi Kunstide Palees Budapestis 2023. aasta mais. Say tuntud laulu tsükkel “İlk Şarkılar” tuuritab Euroopas, esitustega muuhulgas Londonis, Berliinis, Hamburgis ja Zürichis.
2022/23. hooaja klaverikunsti tipphetkedeks on Fazıl Say residentuur Tonhalle-Orchester Zürichiga, kontsertidega Zürichis ja Hamburgis, ning tema residentuur heliloojana/esitajana Staatskapelle Weimaris. Ta annab kontserte koos Deutsches Symphonie-Orchesteriga Berliinis ja Salzburgis, tuuritab BBC Filharmooniaorkestri ja Kammerorchester Baseliga ning naaseb külalisena Iisraeli Filharmoonikute juurde Jukka-Pekka Saraste dirigeerimisel. Lisaks annab Fazıl Say kontserte Berliinis, Pariisis, Milanos, Amsterdamis, Münchenis ja Torontos ning teeb ulatusliku soolokontsertide tuuri Jaapanis. Programmiliselt keskendub ta sel hooajal Bach’i Goldbergi variatsioonidele, mille salvestuse annab välja Warner Classicst. Koos Patricia Kopatchinskajaga salvestab Fazıl Say uue plaadi Bartóki, Janáčeki ja Brahmsi sonaatidega, mida nad esitavad sellel hooajal Salzburgi Festivalil ning ka Roomas, Genfis, Brüsselis, Viinis, Baden-Badenis, Barcelonas ja Madridis ning ka mujal. Noore Türgi-Aserbaidžaani tšellisti Jamal Aliyeviga asub ta duotuurile Ameerika Ühendriikidesse ja Kanadasse, andes kontserte Chicagos, Los Angeleses, Vancouveris, New Yorgis, Washingtonis ja Bostonis.
Fazıl Sayl on salvestanud palju muusikat, olles andnud välja üle 50 plaadi. Tema salvestused Teldec Classics, naïve ja Warneri all on saanud mitmeid auhindu, sealhulgas neli ECHO KLASSIKut ja Gramophone Classical muusikaauhinda. Warner Classics andis hiljuti välja Fazıl Say salvestuse kõigist Beethoveni klaverisonaatidest ja tema digitaalsed albumid “Morning” ja “Evening” 2022. aastal.