Eugenia professionaalse muusiku karjäär algas 10-aastaselt, kui ta debüteeris Rotterdami filharmooniaorkestri ees, esitades Mendelssohni viiulikontserdi. Sündinud Venemaal, emigreerus Eugenia koos vanematega 7-aastaselt Belgiasse. Eugenia esimene õpetaja oli ta isa. Vaatamata noorele eale astus Eugenia juba kahe aasta pärast Rotterdami konservatooriumisse, kus tema õpetajaks sai N. Morozova, jätkates samas harjutamist oma muusikutest vanemate valvsa pilgu all. Pärast õpinguid Brüsseli konservatooriumis V. Oistrahhi viiuliklassis õppis Eugenia Kölni muusika- ja tantsukõrgkoolis legendaarse viiuliõpetaja Zahhar Broni ja seejärel professor Barnabás Kelemeni juures.

Eugenia on pälvinud mitmeid auhindu, sealhulgas kuldmedali rahvusvahelisel Hindemithi viiulikonkursil. Ta on Rodolfo Lipizeri nimelise rahvusvahelise konkursi laureaat, N. Philipparti Belgia fondi auhinna ja konkursi Jeunes Musiciens võitja. Aastatel 2014–2019 tegutses ta esimese kontsertmeistrina Nordwestdeutsche Philharmonie juures ning on sellest ajast peale teinud regulaarset koostööd külaliskontsertmeistrina paljude silmapaistvate orkestritega, nagu Deutsche Radio Philharmonie, WDR Funkhausorchester, La Monnaie Opera, Belgia riiklik orkester, Antwerpeni sümfooniaorkester, Duisburgi filharmoonikud jpt. 2020. aastast tegutseb Eugenia esimese kontsertmeistrina Konstanzis Südwestdeutsche Philharmonie juures. Ta on astunud üles arvukatel festivalidel, sealhulgas Kronbergi festival, Verbier’ festival ja “Interlaken Classics”.

Tema laiaulatuslik repertuaar sisaldab teoseid barokist uusima kaasaegse loominguni. Tõlgendades belgia ja prantsuse postromantilisi heliloojaid ja pühendudes ennekõike kammermuusikale, teeb Eugenia regulaarselt koostööd oma pianistist ema Nina Ardashiriga. Koos moodustavad nad ilmeka ja mitmekülgse duo. Muusikuna kompab Eugenia pidevalt oma piire, katsetades uusi stiile. Ta on oodatud solist ja kammermuusik kõikjal Euroopas, Kanadas, Mehhikos ja Aasias olulistel rahvusvahelistel lavadel, nagu Berliini kontserdimaja, Palais des Beaux-Arts, Concertgebouw Amsterdam, De Doelen ja Cadogan Hall. Ta on soleerinud selliste koosseisude ees nagu Belgia riiklik orkester, Rotterdami filharmooniaorkester, Orchestre Royal de Chambre de Wallonie, Nordwestdeutsche Philharmonie, Ontario Philharmonic jne. Eugenia mängib Vincenzo Panormo 1775. aastal Pariisis valmistatud viiulil.