Zee Zee (Zhang Zuo) on fantaasiarikas ja elektrifitseeriv, noore põlvkonna pianistide seas ainulaadne muusik. Teda on iseloomustatud kui “täis entusiasmi ja glamuuri, kiirgamas nooruse elujõudu” (Chinese Gramophone) ning tema loomingulist küpsust on kiidetud kui “puhta kunsti võimsat, kirglikku ja veenvat avaldust” (Los Angeles Times).

Viimaste hooaegade tipphetkede hulka kuuluvad hooaja avakontsert Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga Neeme Järvi juhatusel ja Philharmonia Orchestra kontsert Royal Festival Hallis Paavo Järvi juhatusel, kontserdid Hong Kongi Filharmooniaorkestriga ning kõigi Beethoveni ja Saint-Saënsi klaverikontsertide esitus Shanghai Sümfooniaorkestriga. Keset pandeemiat tegi Zee Zee kontsertturnee Hiinas, Hongkongis ja Singapuris ning 2021. aastal oma kõrgeid hinnanguid saanud kontserdidebüüdi mainekal Luzerni festivalil.

Zhang Zuo Photo: Marco Borggreve

2019. aastal ilmus tema esimene album (Deutsche Grammophon) Raveli G-duur klaverikontserdi ja Liszti 2. klaverikontserdi esitusega koos Paavo Järvi ja Philharmonia Orchestraga. 2022. aastal ilmus sooloplaat “Journey” (Decca Classics), millel on Wagneri, Schönbergi ja Liszti teosed.

Zee Zee on esinenud maailma juhtivate orkestritega, sh BBC Sümfooniaorkestri, BBC Filharmoonikute, BBC Wales’i Rahvusorkestri, RTÉ Orkestri ja paljudega teistega. Ta on andnud mitmeid märkimisväärseid sooloõhtuid ja esinenud festivalidel nagu MiTo festival, Gilmore’i Rahvusvaheline Klaverifestival, Aspeni Muusikafestival jt. Aastatel 2013–2015 kuulus Zee Zee BBC New Generation Artist’i programmi ja esines 2014. aastal BBC Promsi raames Royal Albert Hallis. Ta teeb regulaarselt koostööd juhtivate dirigentidega, sh Marin Alsop, Rune Bergmann, Charles Dutoit, Alondra de la Parra, Domingo Hindoyan, Paavo Järvi, Neeme Järvi, Christoph Koncz jt.

Kirgliku kammermuusikuna asutas Zee Zee koos viiuldaja Esther Yoo ja tšellist Narek Hakhnazaryaniga Z.E.N. Trio. Trio andis Deutsche Grammophoni plaadistusel välja albumid Brahmsi ja Dvořáki (2017) ning Šostakovitši, Babajaniani ja Rahmaninovi (2019) teostega. Neil on sageli turneed kogu maailmas, 2023. aasta suvel Aasias.

Zee Zee alustas oma muusikaõpinguid viieaastaselt Saksamaal. Pärast klaveriõpinguid Dan Zhaoyi juures Shenzheni Kunstide Koolis jätkas Zee Zee enda kunstilist arendamist Nelita True juhendamisel Eastmani Muusikakoolis ning Yoheved Kaplinsky ja Robert McDonaldi juhendamisel Juilliardi koolis, kus ta võitis ihaldatud Petscheki preemia. Zee Zee on saanud I preemia 1. rahvusvahelisel pianistide konkursil Hiinas, Gina Bachaueri nimelisel rahvusvahelisel pianistide konkursil ja rahvusvahelisel Krainevi klaverikonkursil. Samuti pälvis ta auhinna 2013. aasta kuninganna Elizabethi Konkursil. Ta on õppinud Peabody Instituudis Leon Fleisheri juures ja teda juhendab jätkuvalt Alfred Brendel.