Foto: Tiit Blaat

Triinu Piirsalu (viiul) on üks oma põlvkonna väljapaistvamaid Eesti viiuldajaid, kes on pälvinud rohkelt tunnustust nii kodu- kui välismaal. Ta on emotsionaalse ja sugestiivse esituslaadiga solist ning kirglik kammermuusik. Akadeemilise aasta 2022/23 veetis Piirsalu üliõpilasvahetuses, õppides prof Peter Herresthali viiuliklassis Norra Muusikaakadeemias Oslos.

Piirsalu on osalenud mitmel rahvuslikul ja rahvusvahelisel konkursil; viimati, 2023. aasta aprillis valis Bergeni Filharmooniaorkester ta koos nelja noore väljapaistva norra muusikuga soleerima orkestri traditsioonilisel kontserdil “De Unges Konsert”, millega kaasnes Griegi Fondi preemia ning võimalus soleerida orkestri ees Béla Bartóki 2. viiulikontserdis. Käesoleva aasta jaanuaris saavutas Piirsalu I preemia Anja Ignatiuse Viiulikonkursil Helsingis; novemberis 2020 pälvis ta III preemia ja Tallinna Kammerorkestri eripreemia Eesti keelpillimängijate konkursil; sügisel 2020 saavutas ta telekonkursil “Klassikatähed” teise koha ja oli publikulemmik. Olari Elts: “Väga musikaalne, eriliselt sooja tooniga viiulikunstnik, tema mängust on kuulda, et ta naudib seda, mida ta teeb. Tehniliselt väga võimekas mängija, kelles on tunda suurt perspektiivi.”

Triinu Piirsalu alustas viiuliõpinguid Tallinna Muusikakoolis Katrin Talmari juhendamisel ning jätkas neid Tiiu Peäske viiuliklassis Tallinna Muusikakeskkoolis. 2019. aastal alustas Triinu bakalaureuseõpinguid Sibeliuse Akadeemias prof Réka Szilvay viiuliklassis. Õpinguaastatel Helsingis hakkas Triinu üha rohkem huvi tundma erinevate maade rahvamuusika vastu ning Norras õppides on ta asunud mängima ka Hardangeri viiulit. Piirsalu mängib tihti erinevates kammerkoosseisudes, Eesti Festivaliorkestris ning klaveritrios Meri.

Triinu Piirsalu mängib Michele Deconet’ viiulil aastast 1760.