Theodor Sink. Foto autor Kaupo Kikkas

Theodor Sink on mitmekülgne interpreet, kes tegutseb nii solisti, kammermuusiku kui ka orkestrandina. Ta on õppinud tšellot Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri ja Leho Karini juures, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Henry-David Varema klassis ning Sibeliuse Akadeemias Soomes professor Marko Ylöneni käe all. Ta on osalenud mitmetel meistrikursustel, sh Lluis Claret’ ja Patrick Demenga juhendamisel ning pälvinud arvukalt laureaaditiitleid nii kodu- kui välismaistel konkurssidel.

Alates hooajast 2017/18 on Theodor Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister. Varasemalt on ta ERSOga koostööd teinud nii rühmamängija kui ka külaliskontsertmeistrina. Solistina debüteeris ta ERSO ees 2017. aasta kevadel, tuues festivali Eesti Muusika Päevad raames ettekandele Erkki-Sven Tüüri Tšellokontserdi. Theodor Sink on soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Sinfonietta Rīga, Tallinna Kammerorkestri, Uue Tänava Orkestri ja Eesti Festivaliorkestri ees selliste dirigentide käe all nagu Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kaspar Mänd, Kristiina Poska ja Juha Kangas.
Kammermuusikuna on ta töötanud koos selliste tunnustatud välisinterpreetidega nagu David Geringas, Elisabeth Leonskaja, Víkingur Ólafsson, Marina Ciche, Florian Donderer, Eva Bindere ja Nathan Braude ning eesti muusikutest astunud üles Egert Leinsaare, Triin Ruubeli, Linda-Anette Verte, Katariina-Maria Kitse, Sandra Klimaitė (Leedu/Eesti), Sten Heinoja, Kadri-Ann Sumera, Kalle Randalu, Kristiina Rokaševitši, Kärt Ruubeli, ansambel Una Corda, Eesti Rahvusmeeskoor jpt.

Theodor on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia särava hooaja eest solisti ja orkestrandina (2017), Eesti Interpreetide Liidu aasta interpreedi tiitli viljaka, silmapaistva, mitmekesise ja kõrgetasemelise kontserttegevuse eest (2020) ning preemia “Noor Muusik 2021”.
Theodor Sink mängib Auguste Sébastien Bernardeli (Père) 1842. aastal valmistatud tšellol, mille on tema kasutusse andnud Eesti Pillifond. Tšello omanik on Aare Kaarma.