Sharon Roffman (viiul) on lõpetanud Juilliardi kooli ja Clevelandi Muusikainstituudi; tema õpetajateks on olnud Itzhak Perlman, Donald Weilerstein, Peter Winograd, Robert Lipsett, Patinka Kopec ja Nicole DiCecco. Ta on 2003. aasta Naumburgi rahvusvahelise konkursi võitja. Oma soolodebüüdi tegi ta New Jersey Sümfooniaorkestriga 1996. aastal. Sellest ajast saadik on ta on leidnud tunnustust nii solisti, kammermuusiku, orkestrijuhi kui ka muusikapedagoogina. 2018. aastal sai temast Šoti Kuningliku Rahvusorkestri kontsertmeister.

Solistina debüteeris ta 2004. aastal Carnegie Hallis. Ta on olnud paljude orkestrite külaliskontsertmeister, nt Londoni Sümfooniaorkester, Šoti Kammerorkester, Rootsi Raadio Sümfooniaorkester, BBC Filharmoonikud, Prantsuse Raadio Filharmooniaorkester, Birminghami Sümfooniaorkester, Orchestre national d’Auvergne, Orchestre national de Bretagne ja Orpheus Chamber Orchestra, ning Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni ja Eesti Festivaliorkestri 2. kontsertmeister, samuti olnud sageli Austraalia Kammerorkestri ja Mahleri Kammerorkestri külalisliige. 2016–2017 oli ta Orchestre National du Capitole de Toulouse solist, 2009–2011 Prantsuse Rahvusorkestri liige. 2015. aastal tõi ta koos IRIS Orchestra ja dirigent Michael Sterniga esiettekandele Bruce Adolphe’i kontserdi (“I Will Not Remain Silent”).

Kammermuusikuna on ta musitseerinud mh koos Guarneri, Juilliardi, Brentano, Shanghai, Avaloni ja Miami kvartettide liikmetega. Ta oli nüüdismuusikaansambli counter)induction liige ja ta mängis mitmel suvel Marlboro Muusikafestivalil.

Roffmanni kirg on kombineerida esinemisi pedagoogitööga – ta on ClassNotes’i asutaja ja kunstiline juht. See on kammeransambel ja mittetulundusühing, mille eesmärk on tutvustada kooliõpilastele erinevate ürituste kaudu klassikalist muusikat. Ta käivitas kontserdiga kaasneva veebipõhise interdistsiplinaarse pedagoogilise algatuse The Prinz Project. 2018. aastal esitas Roffman koos Kansas City Symphonyga Bernsteini serenaadi ja lõi sellega kaasneva veebisaidi, et publik saaks teosega lähemalt tutvuda. Samuti lõi ta Austraalia Kammerorkestri jaoks muusika ja kunsti vahelisi suhteid käsitleva veebipõhise õppekava algkoolile ning õpetab regulaarselt algkoolides kogu Austraalias, sh teeb ka veebiõpet.