Sha Katsouris (viiul) on sündinud Hiinas Hunanis. Ta alustas viiuliõpinguid 4-aastaselt oma ema, Wuhani konservatooriumi viiuliprofessori juures. 10-aastaselt sai temast Hiina riikliku viiulikonkursi noorim võitja ja ta hakkas õppima Pekingi Keskkonservatooriumis professor Lin Yaoji juures. 15-aastasena võitis ta Yehudi Menuhini nimelise rahvusvahelise viiuldajate konkursi Inglismaal.

Hiljem sai ta Starlingi fondi täisstipendiumi ja läks USAsse, et õppida prof Kurt Sassmannshausi ja Dorothy Delay juures Cincinnati Ülikooli muusikakolledž-konservatooriumis (College-Conservatory of Music, CCM), kus tal oli ka võimalus saada kammermuusikatunde LaSalle’i ja Tokyo keelpillikvartettidelt. CCMi kontserdikonkursi võitjana esines ta regulaarselt CCMi Kontsertorkestri ja CCMi Filharmooniaorkestri solistina. Tema Bartóki viiulikontserdi nr 2 esitus “pakkus suurejoonelise tõlgenduse”, demonstreerides tema tasakaalukust, vapustavat tehnikat, lüürilisust ja väljendusrikkust (Cincinnati Enquirer).

Aastatel 1992–1994 osales ta stipendiaadina Aspeni Muusikafestivalil, kus ta esines Starlingi kontserdisarjas soolo- ja kammermuusika kontsertidega. 1996. aastal salvestas ta koos Starlingi Kammerorkestriga Giovanni Giornovichi viiulikontserdi nr 10 esmaplaadistuse (plaadifirma Arte Nova). Pärast bakalaureusekraadi omandamist 1997. aastal jätkas ta õpinguid Yale’i Ülikoolis (Yale School of Music), õppides Peter Oundjiani, Tokyo keelpillikvarteti varasema esimese viiuli juures, ning sai jätkuvalt Tokyo keelpillikvarteti regulaarset kammermuusika koolitust.

1998. aastal alustas Sha Katsouris õpinguid prof Nicolas Chumachenco juures Freiburgi Muusikakõrgkoolis, hiljem liitus ta Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestriga. Alates 2000. aasta jaanuarist on ta Hába Kvarteti liige, kellega ta on käinud Hiinas ja andnud kontserte Pekingi kaasaegse muusika festivalil, Shanghai rahvusvahelisel kevadfestivalil, 2014. aastal Shenzhenis ja Guangzhous. 2015. aastal kutsuti kvartett esinema Varssavi muusikafestivalile “Szalone Dni Muzyki” (“Pöörased muusikapäevad”) ja 2016. aastal osalesid nad Pärnu Muusikafestivalil. Sha Katsouris on salvestanud Hába Kvartetiga arvukalt CD-plaate, sealhulgas kõik Alois Hába keelpillikvartetid (Neos Music), Brahmsi klaverikvintett (Oehms Classics), Dvořáki klaverikvintett ja Glinka “Suur sekstett”, mille Hänssler Classic plaanib välja anda 2024. aastal.