Foto: Cheryl Mazak

Oma hiilgava karjääri tulemusel, mis hõlmab viit aastakümmet, on Pinchas Zukerman tänapäeva üks kõige ihaldatuim ja mitmekülgseim muusik- viiuli- ja vioolasolist, dirigent ning kammermuusik. Teda tuntakse virtuoosina, kelle mängus on imetlusväärset väljendusrikkust, erakordset helikõla ning laitmatut musikaalsust, mis kajastub tema üle 100st albumist koosnevas diskograafias, mille eest ta on saanud kaks Grammy auhinda ja 21 nominatsiooni.

Selle hooaja tipphetked hõlmavad ettekandeid Dallase Sümfooniaorkestri, Inglise Kammerorkestri, Saksa Raadioorkestri, Mannheimi Filharmoonia, Adelaide Sümfoonia, Orchestre National de Lyon’i ja Valencia, Sinfonia Varsovia ning Hispaania Castille y Leoni orkestritega. Samuti kammermuusika kontserdid Jaapanis, Itaalias, Prantsusmaal, Saksamaal ja Ameerika Ühendriikides. Zuckerman ja tšellist Amanda Forsyth teevad koostööd sõprade ja kolleegidega Jerusalem String Quartet’iga, esitades sekstettprogramme nii Iisraelis kui ka Ameerika Ühendriikides.

2021.-2022. aasta hooaeg hõlmas ettekandeid Iisraeli Filharmoonia, Barcelona Sümfooniaorkestri ja Dallase Sümfooniaorkestri esimesel hooajal nii kunstilise kui ka peamise hariduspartnerina. Zukerman Trio külastas Ravinia, Aspni ja Amelia Islandi kammermuusika festivale, samuti Parlance’i kammerkontserte New Jerseys ja Washington & Lee Ülikooli Lexingtonis, Virginias. Koos Amanda Forsythiga esines ta Inglise Kammerorkestri, Praha Sümfooniaorkestri, Poola Raadioorkestri ning Readingi ja New Bedfordi sümfooniaorkestritega.

Pühendunud õpetajana on ta olnud Pinchas Zukermani interpretatsiooniprogrammi juhataja Manhattan School of Musicus üle 25 aasta ning õpetanud tuntud asutustes Ühendkuningriigis, Iisraelis, Hiinas ja Kanadas, muu hulgas. Sel hooajal jätkab ta Dallase Sümfooniaorkestri kunstilise ja peamise hariduspartnerina, tehes koos DSO-ga koostööd Southern Methodist University Meadowsi Kunstikooliga, et pakkuda intensiivseid juhendamis- ja õppimissessioone muusikaüliõpilastele.

Mentorina on ta inspireerinud põlvkondi noori muusikuid, kes on saavutanud tuntust esinemise, õpetamise ja juhtivatena muusikafestivalidel üle maailma. Hr Zukerman on saanud audoktorikraadid Browni Ülikoolist, Queen’s University’s Kingstonis, Ontarios ja Calgary Ülikoolist ning rahvusliku kunsti medali President Ronald Reagani käest. Talle on omistatud Isaac Sterni auhind klassikalise muusika kunstilise tipptaseme eest.

***

“Zukerman tundus jälle igavesti noor virtuoos: väljendusrikkalt leidlik, nakatavalt muusikaline, tehniliselt laitmatu, vaevatu. Nagu alati, oli tema muusikalises seltskonnas olemine rõõm.”
Los Angeles Times

“Täpsus ja selgus tema kõlas ning tema tugev romantiline tundlikkus on osa tema suurepärasusest, kuid veelgi olulisem on tema tõlgenduste intelligentus. Kuulaja on kaasahaaratud, kuna iga fraasi juures on midagi erilist”
Ottawa Citizen

“Võiksite kogemustega kuulajal silmad kinni siduda, viia ta teise tuppa, kus ta vaevu helisid kuuleks, ja ta tunneks ikkagi ära selle voolava Zukermani kõla. Teist sarnast ei ole… Tema heli on täiesti ainulaadne – nagu see on olnud juba üle 30 aasta – alates selle intensiivsest magususest kõrges registris kuni täidlase rikkuseni pilli sügavustes… Ja pillist voolav sulav kuld on täiesti hingemattev. Suurepärane mäng.”
The Herald (Glasgow)