Grammy auhinnaga pärjatud Eesti dirigent Paavo Järvi on laialdaselt tunnustatud muusik, kes naudib tihedat koostööd maailma parimate orkestritega. Ta on Zürichi Tonhalle orkestri muusikadirektor, Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni kunstiline juht alates 2004. aastast ning Eesti Festivaliorkestri asutaja ja kunstiline juht. Paavo Järvi on nõutud külalisdirigent, esinedes regulaarselt Berliini Filharmoonikute, Concertgebouw’ orkestri, Londoni Filharmooniaorkestri ja New Yorgi Filharmoonikutega. Tal on ka jätkuvalt tihe koostöö paljude orkestritega, mille peadirigent ta on varem olnud, sh Orchestre de Paris, Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester ja NHK Sümfooniaorkester.

2019. aastal valiti Paavo Järvi Saksamaal Opus Klassiku aasta dirigendiks ning pälvis Deutsche Kammerphilharmonie Bremeniga Rheingau muusikaauhinna kunstiliste saavutuste eest Saksamaa orkestri- ja kultuurimaastikul. Teiste auhindade ja tunnustuste seas on Grammy Sibeliuse kantaatide salvestise eest Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, nii Gramophone’i (Suurbritannia) kui ka Diapasoni (Prantsusmaa) aasta artisti nimetus (2015) ning Prantsuse kultuuriministeeriumi talle omistatud Commandeur de L’Ordre des Arts et des Lettres aunimetus panuse eest Prantsusmaa muusikasse. 2015. aastal anti talle üle Sibeliuse medal tunnustamaks tema tööd Soome helilooja muusika laiema avalikkuse ette toomisel ning 2012. aastal sai ta Hanau linna Hindemithi auhinna. Eesti kultuuri pühendunud toetajana pälvis Paavo Järvi 2013. aastal presidendi Valgetähe ordeni ja 2021. aastal teenetemärgi. 2021. aasta septembris tähistasid Paavo Järvi ja Tonhalle orkester oma esimest hooaega renoveeritud Grosse Tonhalles spetsiaalse kontserdiga, kus kõlas Mahleri ​​sümfoonia nr 3. Kolmandal hooajal Tonhalle orkestri muusikajuhina keskendub Paavo Järvi Brucknerile ja alustab tema sümfooniate, nagu ka John Adamsi teoste salvestamist. 2021. aasta sügisel andis Alpha Classics välja Tšaikovski sümfooniate tervikliku kogumiku, mis oli nende esimene suur salvestusprojekt Zürichis.

2019. aastal valiti Paavo Järvi Opus Klassiku aasta dirigendiks ning pälvis Rheingau muusikaauhinna kunstiliste saavutuste eest Deutsche Kammerphilharmonie Bremeniga Saksamaa orkestri- ja kultuurimaastikul. Teiste auhindade seas on Grammy Sibeliuse kantaatide salvestuse eest ERSOga, nii Gramophone’i (Suurbritannia) kui ka Diapason’i (Prantsusmaa) aasta artisti nimetus (2015) ning Prantsuse kultuuriministeeriumi antud Commandeur de L’Ordre des Arts et des Lettres aunimetus panuse eest Prantsusmaa muusikasse. 2015. aastal anti talle üle Sibeliuse medal tunnustamaks tema tööd Soome helilooja muusika laiema avalikkuse ette toomisel ning 2012. aastal pälvis ta Hindemithi kunsti- ja inimsuse auhinna. Eesti kultuuri pühendunud toetajana pälvis Paavo Järvi 2013. aastal presidendi Valgetähe ordeni ja 2021. aastal teenetemärgi.

Tallinnas sündinud Paavo Järvi õppis Tallinna Muusikakoolis löökpille ja dirigeerimist. 1980. aastal kolis ta USAsse, kus jätkas õpinguid Curtise Muusikainstituudis ja Los Angelese Filharmoonia Instituudis Leonard Bernsteini juures. 

www.paavojarvi.com