Oliver Kuusik (tenor) õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, magistrikraadi omandas ta Londoni Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolis, kus ta lõpetas ka ooperistuudio.

2008–2017 oli Kuusk Rahvusooper Estonia esisolist, alates 2017. aastast tegutseb vabakutselisena. Tema repertuaaris on üle 50 ooperirolli, millest tähtsaimad on Faust (Gounod’ “Faust”), Alfredo (Verdi “Traviata”), Nemorino (Donizetti “Armujook”), don Ramiro (Rossini “Tuhkatriinu”), Nicias (Massenet’ “Thaïs”), Christian (Tambergi “Cyrano de Bergerac”), Ferrando (Mozarti “Così fan tutte”), don Ottavio (Mozarti “Don Giovanni”), Rinuccio (Puccini “Gianni Schicchi”), Sextus ja Goffredo (Händeli “Julius Caesar” ja “Rinaldo”), Walther (Wagneri “Tannhäuser”), Fenton (Verdi “Falstaff”) jpt. Oliver Kuusik on ka nõutud kammer- ja oratooriumisolist ning on esitanud tenoripartiisid suurvormides nagu Dvořáki ja Mozarti reekviemid, Händeli “Messias”, Haydni “Loomine”, Beethoveni 9. sümfoonia jm.

Kuusik on pälvinud arvukalt auhindu, sh esikoha Hendrik Krummi nimelisel lauljate konkursil (2006), III auhinna ja eripreemia saksa muusika esituse eest V Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel ooperilauljate konkursil (2007) ja Kristallkingakese rändauhinna vokaalse ja lavalise arengu eest (2010). Kahel korral (2011 ja 2015) sai Kuusik Rahvusooper Estonia SEB publikupreemia. 2020 oli ta üks Eesti teatri muusikaauhinna nominentidest.