Eesti sopran Mirjam Mesak on praegu Bayerische Staatsoperi ansambli liige, kus ta on jätnud unustamatu mulje rollides alates Iolantast kuni Musettani. Lisaks esinemistele Münchenis on Mirjam Axel Ranischi ooperifilmi – “Orphea armastuses” – peategelane. Laval teeb ta oma debüüdi Oscari rollis Johannes Erathi uues lavastuses “Maskiball” Ivan Repušici juhatusel ning liitub uute lavastustega “Müüdud pruut” rollis Esmeralda Gábor Káli juhatusel ja “Vabaviskaja” rollis Ännchen Lothar Koenigsi dirigeerimisel. Mirjam laulab veel Tebaldo (Don Carlo) Andrea Battistoni juhatusel, Anna (Nabucco) Daniele Rustioni dirigeerimisel, 1. haldjatüdruk (Rusalka) Henrik Nánási juhatusel ning naaseb oma rollide juurde “Tark kavalrebane” Mirga Gražinytė-Tyla ja Musetta “Boheemlasest” Juraj Valcuha juhatusel.

Varasemalt Müncheni Opernstudio liikmena, Mirjami esinemine Tšaikovski “Iolantas” Cuvilliés Teatris teenis talle üksmeelset tunnustust kriitikutelt tema võime eest tuua tegelaskujule “uskumatult suur sügavus” (Bachtrack) ning see lavastus ilmub peagi DVD-l. Teised olulised saavutused on Musetta rollis rahvusvahelises koosseisus esitatud “Boheemlane” Asher Fischi dirigeerimisel, mis jõudis ülemaailmselt Bayerische Staatsoperisse otseülekande kaudu, samuti Juliette roll Simon Stone’i märgilises lavastuses “Surnud linn” Kirill Petrenko juhatusel, millest on ka DVD. Tema elavat kehastused on toonud talle edu rollides nagu Freia (“Rheingold”), Nella (“Gianni Schicchi”), Kasteorav (“Hänsel und Gretel”) ning hiljuti Kirill Serebrennikovi uues lavastuses “Nina” Vladimir Jurowski dirigeerimisel.

Eestis esineb Mirjam regulaarselt koos Eesti Rahvusooperi, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Vanemuise Sümfooniaorkestriga, tehes hiljuti koostööd Arvo Volmeri, Risto Joosti ja Olari Eltsiga. Sel hooajal naaseb ta Tallinnasse, et taas esitada kriitikute poolt kiidetud Norina rolli ooperis “Don Pasquale”. Teiste oluliste saavutuste hulka kuuluvad tema rolli ja kollektiivi debüüt Puccini festivalil Torre del Lagos Lisette rollis “La rondine“, Nella roll “Gianni Schicchi“s Oper Frankfurtis ja Shostakovitši Sümfoonia nr 14 Oslo FilharmooniaorkestrigaKlaus Mäkelä juhatusel. Mirjam on innukas sooloartist ning sel hooajal esitleb ta programme Usedomer Musikfestivalil ja Eesti Kontserdiga, kus esitatakse teoseid Rachmaninovilt, Chopinilt ja Eesti heliloojatelt Ester Mägilt ja Eduard Tubinilt.