“Klarnetist mängis nii kaunilt, justkui sooviks ta sulatada õhku enda ümber.” – Tokyo Times

Matthew Hunt on üks Euroopa juhtivaid klarnetiste, tuntud oma eristuva muusikalise stiili poolest, millele iseloomulik on hääleline kvaliteet ja võime suhelda publikuga. Matthew naudib rahvusvahelist karjääri nii solistina kui ka kammermuusikuna. Hetkel töötab ta Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni sooloklarnetistina ja kuulub Briti puhkpilliansambli Orsi-no liikmete hulka. Samuti on ta kammermuusika professor Folkwangi ülikoolis Essenis.

Solistina on Matthew hiljuti teinud koostööd dirigentide Paavo Järvi, Clemens Schuldt, Alexei Ogrintchuok ja Reinhard Goebbeliga ning paljude orkestritega, sealhulgas Deutsche Kammerphilharmonie, Gruusia Kammerorkester, Concertgebouw Kammerorkester, Eesti Festivaliorkester ja külalisena Berliini Filharmoonikute sarjas Berlin Philharmonie Kammermusik Saal.

2022/23 hooajal on tema tippesinemised seotud koostööga Chiarascuro kvartetiga ajaloolistel pillidel, tööde esitamisega selliste heliloojate nagu Thomas Adès, Huw Watkins, Roxanna Panufnik ja Thomas Larcher loomingust ning kontsertetteastetega Helsingi Filharmoonia ees.

Tema salvestus Mozarti klarnetikvintetist ASV plaadifirma jaoks on BBC poolt tunnustatud kui “mõõdupuu sellele väga palju salvestatud teosele”.

www.matthewhuntclarinet.com