Soome tšellist Marko Ylönen on solist, orkestrimängija ja tšellorühma juht erinevates koosseisudes ja ta tegutseb ka muusikapedagoogina. Ylöneni repertuaar on ulatuslik, hõlmates mitmeid C. P. E. Bachi, Boccherini, Vivaldi, Haydni, Chopini, Rahmaninovi, Sibeliuse, Piazzolla ja eriti Soome kaasaegsete heliloojate, nagu Einojuhani Rautavaara, Joonas Kokkoneni, Jouni Kaipaineni, Ralf Gothóni, Olli Mustoneni jpt teoseid.

Ylönen on andnud kontserte kogu Euroopas, USAs, Jaapanis, Hiinas, Austraalias ja Uus-Meremaal. Ta on salvestanud mitmete plaadifirmade jaoks, nagu Ondine, Finlandia, ALBA ja BIS. Ylönen astub solistina regulaarselt üles Soome suuremate orkestrite ees ning on mänginud ka selliste juhtivate orkestritega nagu Camerata Salzburg, Inglise kammerorkester, Praha kammerorkester, Melbourne’i sümfooniaorkester, Stavangeri sümfooniaorkester ja Hollandi kammerorkester.

Kammermuusikuna on Marko Ylönen mänginud erinevates koosseisudes koos paljude maailma tippmuusikutega. Samuti on teda kutsutud Lapimaale Korsholmi muusikafestivali ja festivali “LuostoClassic” kunstiliseks juhiks. Alates 2009. aasta sügisest töötab Marko Ylönen kammermuusika õppejõuna Sibeliuse akadeemias.

Marko Ylönen on õppinud Csaba Szilvay, Erkki Rautio, Heikki Rautasalo ja Heinrich Schiffi käe all. 1990. aastal pälvis ta Turus Skandinaavia tšellokonkursil II preemia ja hiljem samal aastal sai temast Moskvas Tšaikovski konkursi finalist. 1996. aastal võitis ta New Yorgis toimunud kontsertartistide gildi konkursil peapreemia. Marko Ylönen mängib 1720. aastatest pärineval Bartolomeo Cristofori tšellol.