Marcel Johannes Kits on oma põlvkonna üks lootustandvamaid Eesti noori tšelliste. Ta on pälvinud III preemia kuninganna Elisabethi konkursil, I preemia George Enescu konkursil Rumeenias, I preemia Johannes Brahmsi konkursil Austrias ning on Eesti telekonkursi “Klassikatähed” võitja.

Ta on esinenud solistina paljude orkestrite ees, nagu Brüsseli filharmoonia, ERSO, Läti, Leedu riiklik sümfooniaorkester, Peterburi, Jeruusalemma sümfooniaorkester, Kymi Sinfonietta, Jyväskylä Sinfonia, Tallinna Kammerorkester, Novosibirski, Müncheni kammerorkester, Württembergische Philharmonie Reutlingen, Südwestdeutsches Kammerorchester Pforzheim, George Enescu filharmooniaorkester, Jena filharmooniaorkester, Iisraeli sümfooniaorkester Rishon LeZion jne. Ta on mänginud Baieri Raadio sümfooniaorkesteris külalisena esimest tšellot ning kuulub Eesti Festivaliorkestrisse. Ta on esinenud Hiinas ja Jaapanis ning sellistes saalides nagu Brüsseli Bozar ja Flagey, Peterburi filharmoonia suur saal, Moskva konservatoorium, Hamburgi Elbphilharmonie suur saal ja Laeiszhalle, Berliini kontserdimaja suur saal, Berliini filharmoonia Boulezi saal jne. Teda on kutsutud esinema sellistele festivalidele, nagu Pärnu Muusikafestival, “Young Euro Classic”, “Festspiele Mecklenburg-Vorpommern”, “Musical Olympus Festival”, “MustonenFest” Tel Avivis jne. Kirgliku kammermuusika on ta Trio ’95 liige.

Marcel õppis Tallinna muusikakeskkoolis Laine Leichteri ja Mart Laasi juures. Alates 2014. aastast õppis ta prof Francis Goutoni juhendamisel Trossingeni muusikaülikoolis ja 2018. aastast jätkab ta õpinguid Berliini kunstide ülikoolis prof Jens Peter Maintzi juhendamisel. Ta on pälvinud Liechtensteini rahvusvahelise muusikaakadeemia stipendiumi ning osaleb regulaarselt akadeemia üritustel. Teda toetab Deutsche Stiftung Musikleben, Eesti Kultuurkapital ja Eesti interpreetide liit, kes andis talle 2019. aastal aasta muusiku nimetuse. Marcel mängib Francesco Ruggeri (Cremona, 1674) valmistatud tšellol ja Victor Fetique’ poognaga, mis on talle Deutsche Stiftung Musiklebeni poolt lahkelt laenutatud.